Erik ten Hag

Konferencja prasowa Ten Haga przed ostatnim meczem sezonu z Fulham: ja identyfikuję piłkarzy, reszta należy do klubu

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami na ostatniej przedmeczowej konferencji prasowej w sezonie Premier League. „Czerwone Diabły” w niedzielę będą rywalizowały na Old Trafford z Fulham.

KONFERENCJA PRASOWA ERIKA TEN HAGA:

Podczas gdy Antony doznał urazu w meczu z Chelsea, uciąłeś sobie z Jadonem pogawędkę. Co sądzisz o jego ostatnim występie i jak oceniasz jego poczynania w tym sezonie?

– Nie rozmawiałem z nim, dawałem mu polecenia. Wykorzystałem tę przerwę, bo była kontuzja, aby podzielić się nowymi instrukcjami. Kiedy mam chwilę, robię to bardzo często. Trzeba wykorzystać takie momenty, aby zdobyć przewagę na boisku. Czasami są to polecenia indywidualne a czasami grupowe.

Jesteś zadowolony z gry Jadona w tym sezonie – szczególnie w meczu z Chelsea? Od dawna nie grał już na prawej stronie.

– Poradził sobie tam bardzo dobrze. Myślę, że rozegrał świetne spotkanie. To jeden z tych piłkarzy, którzy rozwijali się w trakcie sezonu. Mamy wielu takich zawodników w kadrze. Zbudował sobie dobre podstawy do dalszego progresu.

Wolisz wystawiać go na lewej czy prawej stronie?

– Potrafi radzić sobie dobrze na obu flankach, ale myślę, że sam preferuje grać po lewej stronie. W meczu z Chelsea widzieliśmy jednak, że na prawej też jest bardzo dobry.

Na konferencji poświęconej meczowi z Chelsea wspominałeś dwukrotnie o oknie transferowym. Przyszły sezon rzeczywiście może być uzależniony od tego, jak potoczy się dla was to okno. Rok temu zrobiliście dobre transfery. Jesteście, gdzie jesteście. Jeżeli to okno będzie rozczarowujące, to możecie zapomnieć o nowych wyzwaniach?

– Wciąż możemy poprawić grę tego zespołu i tak się stało w tym sezonie.

Sam wspomniałeś, że wiele zależy od letniego okna transferowego…

– Myślę, że to bardzo ważny aspekt. Drugą rzeczą jest progres obecnej kadry. Rozwój piłkarzy, których mamy do dyspozycji teraz, jest moim i mojego sztabu szkoleniowego obowiązkiem. Sądzę, że poczyniliśmy olbrzymi postęp w tym sezonie. Drużyna, wiele indywidualności rozgrywało fantastyczny, wspaniały sezon i teraz mamy dobrą podstawę. Ale tak jak wspomniałem, przestrzeń do poprawy wciąż jest duża – również w przypadku tego składu. Jeśli jednak sprowadzimy odpowiednich graczy, to nam to pomoże, bo zwiększymy głębię składu, wyznaczymy lepsze standardy i wyższy poziom. To zwiększy nasze szanse na udział w czołowej czwórce i wygrywanie trofeów.

David de Gea jest ważnym zawodnikiem tego klubu od wielu lat. Jego kontrakt wygasa latem. Wiem, że jest wiele pozytywnych sygnałów na ten temat, ale nic jeszcze nie zostało podpisane. Czy jest szansa, że w niedzielę rozegra swój ostatni występ na Old Trafford?

– Myślę, że chcemy, aby został i on też tego chce. Myślę, że nasze drogi w końcu się spotkają.

Co jeszcze wstrzymuje te rozmowy?

– Nigdy nie udzielę komentarza na temat rozmów kontraktowych.

Mogę zapytać o Shawa? Wiem, że kontuzja Antony’ego może być poważna, ale nie wiemy nic o Luke’u. Co z nim? Zdąży na niedzielny mecz?

– W tym momencie nie mogę tego powiedzieć.

Mówiłeś, że musicie wzmocnić się przed następnym sezonem. Jak trudno jest zaplanować ruchy w letnim oknie transferowym, nie wiedząc, kto będzie właścicielem klubu?

– Nie obchodzi mnie to. Muszę wyznaczyć i zidentyfikować odpowiednich piłkarzy. Reszta zależy od klubu.

Czy jesteś pewien, że niezależnie od tego kto będzie właścicielem, dostaniesz piłkarzy, których chcesz?

– Nie mogę wam odpowiedzieć na to pytanie. Musicie zapytać ludzi, którzy się tym zajmują.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze