DAZN

Manchester United zagra towarzysko z Leeds United w Oslo

mikolaj.podbereski Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Klub z Old Trafford i drużyna z Elland Road będą mogli ponownie rywalizować między sobą w ramach pierwszego meczu towarzyskiego w Oslo przed rozpoczęciem sezonu 2023/24.

Przedsezonowa przerwa pomoże zawodnikom “Czerwonych Diabłów” przygotować się do turnieju towarzyskiego w Stanach Zjednoczonych, który odbywa się w tym samym miesiącu. Warto wspomnieć, że podopieczni Erika ten Haga mieli już na tym obiekcie swoje zmagania przed rozpoczęciem kampanii, w 2017 i 2019 przeciwko takim lokalnym rywalom, jak Valerenga i Kristiansund oraz hiszpańskim Atletico Madryt w 2022 roku.

Manchester United jest bardzo popularny w Norwegii. Cieszę się, że możemy pokazać naszą grę dla tamtejszych fanów. Oslo jest domem dla naszych najwierniejszych kibiców i wiem, że są w stanie dużo poświęcić, aby obejrzeć nasze zmagania na żywo – powiedział John Murtough, dyrektor sportowy klubu z Old Trafford.

– Zdaję sobie sprawę, że rywalizacja “Czerwonych Diabłów” z “Pawiami” jest historyczna i jestem pewny, że będzie to dobry początek przygotowań do przyszłego sezonu – podsumował Anglik.

Spotkanie towarzyskie pomiędzy Manchesterem United a Leeds United zostanie rozegrane 12 lipca na Ullevaal Stadium w stolicy Norwegii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze