twitter/ManUtd

Harry Maguire po meczu z Fulham: wielki klub potrzebuje pewnych zmienników oraz szerokiej kadry

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kapitan Manchesteru United oraz reprezentant Anglii, Harry Maguire udzielił pomeczowego wywiadu MUTV. Środkowy defensor opowiedział o zakończonym już sezonie ligowym oraz zbliżającym się finale Pucharu Anglii z Manchesterem City.

Maguire wraz z Lindelofem stworzyli duet środkowych obrońców w finalnym starciu sezonu z Fulham. Zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami świadomy był, że zespół na takim poziomie potrzebuje szerokiej kadry oraz zmienników, którzy w każdym momencie są w stanie wykonać założenia trenera.

– Mieliśmy zaciętą rywalizację o miejsce w składzie, czyli szeroką kadrę. Właśnie tego potrzebuje klub na takim poziomie – mówił kapitan Manchesteru United Harry Maguire w rozmowie z MUTV.

– Myślę, że po pierwszych dwudziestu minutach graliśmy dobrze. Był to pozytywny występ chłopaków, którzy nie grali często w tym sezonie. Moim zdaniem menedżer oraz jego współpracownicy mogą na nas liczyć. Wiedzą, że jesteśmy w stanie coś zmienić i zrealizować ich założenia.

– Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu. Jeśli chcemy być konkurentami dla innych ekip w tym, w kolejnym oraz w następnych sezonach, to potrzebujemy bardzo szerokiej kadry.

David de Gea w zakończonym już sezonie Premier League 2022/23 był jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, a jego dobra postawa przyniosła mu na zakończenie sezonu nagrodę Złotej Rękawicy. Maguire wypowiedział się również w tej sprawie.

– [David de Gea] Był niesamowity w tym sezonie. Kilkukrotnie w ciągu kampanii nas ratował. Oczywiście miał wsparcie od reszty chłopaków z defensywy, pomocy i ataku. Oni również mieli na to wpływ, lecz David w pełni na to zasłużył, ponieważ bronił nas w najcięższych momentach.

Ostatnim poruszonym tematem w rozmowie był nadchodzący finał FA Cup z Manchesterem City. Kapitan Manchesteru United stwierdził, że jego zespół musi wykonać założenia menedżera, który jego zdaniem na pewno przygotuje odpowiedni plan na pojedynek derbowy.

– Wiemy, że zmierzymy się z mocnym zespołem, ale musimy skupić się na naszej drużynie. Jestem pewny, że menedżer ma plan na to spotkanie. Musimy się upewnić, że będziemy w stanie zrealizować założenia sztabu. Musimy być pewni, że zagramy odpowiednio. Potrzebne będzie skupienie na grze oraz wyniku – zakończył Maguire.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze