manutd.com

Antony z nagrodą najlepszej bramki sezonu Man Utd w sezonie 2022/23

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fani zdecydowali i wybrali najlepszą bramkę Manchesteru United w kończącej się kampanii 2022/23. Nagrodę bramki sezonu zdobył Antony, który popisał się świetnym uderzeniem w starciu Ligi Europy z Barceloną.

W klubowym głosowaniu przedstawiono kandydaturę dzisięciu bramek Manchesteru United z sezonu 2022/23. Realnie o nagrodę gola sezonu walczyły cztery sytuacje, które przebiły barierę dziesięciu procent otrzymanych głosów. Ostatecznie minimalnie bramka Antony’ego wyprzedziła w plebiscycie pozostałe trafienia.

Z bramką reprezentanta Brazylii przegrały natomiast trafienia Marcusa Rashforda z Burnley (13% głosów), Alejandro Garnacho z Fulham (14% głosów) oraz gol Jadona Sancho z Liverpoolem (17% głosów). Jednakże nie ma co się dziwić, że po nagrodę bramki sezonu sięgnął właśnie Antony, gdyż aż czterokrotnie w ciągu kampanii jego bramki były nagradzane mianem trafienia miesiąca.

Najlepszą bramkę sezonu 2022/23 skrzydłowy zdobył w dwumeczu z Barceloną, a dokładnie w rewanżu rozgrywanym na Old Trafford. Po serii strzałów w 73. minucie graczy Manchesteru United, Brazylijczyk precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, czym zapewnił awans swojej drużynie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze