manutd.com

Marcus Rashford z nagrodą zawodnika sezonu im. sir Matta Busby’ego

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Na gali United Awards poznaliśmy zwycięzcę tegorocznej nagrody najlepszego zawodnika sezonu Manchesteru United, która jest zarazem upamiętnieniem sir Matta Busby’ego. Tym razem nagrodzony został Marcus Rashford, który jest pierwszym wychowankiem klubu od 1998 roku wyróżnionym w ten sposób.

Rashford od początku kadencji Erika ten Haga był jednym z głównych beneficjentów przyjścia Holendra oraz zmiany stylu gry. Wychowanek klubu szybko wrócił do najlepszej formy, a nawet ją przebił. W tym sezonie zdobył on już 30 bramek dla Manchesteru United, co jest jego nowym rekordem w karierze.

W tym sezonie przyszło mu świętować kilka ważnych sukcesów zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zespołowym. Zdobył on w starciu z West Hamem swojego 100. gola dla ukochanego klub. Następnie kilka tygodni później świętował zwycięstwo w Carabao Cup.

W trwającym jeszcze sezonie rozegrał on łącznie 55 spotkań, z czego aż 35 zaliczył on w samej angielskiej ekstraklasie. Warto przypomnieć, że ominął on kilka starć ze względu na urazy. Jak wcześniej wspomniano, zdobył on łącznie 30 goli dla „Czerwonych Diabłów” – 17 w Premier League, 5 w FA Cup, 6 w Lidze Europy oraz 6 w Carabao Cup. Dodatkowo popisał się on 11 asystami.

Warto odnotować, że Anglik nie jest tylko pierwszym wychowankiem Manchesteru United od 1998 roku, który został zawodnikiem sezonu. Jest on również pierwszym graczem klubu z Old Trafford, który zdobył 30 goli w jednym sezonie od momentu przejścia sir Alexa Fergusona na emeryturę.

Oczywiście Rashford miał silnych rywali w walce o nagrodę zawodnika sezonu. Dwukrotny zdobywca nagrody sir Matta Busby’ego, czyli Bruno Fernandes zajął drugie miejsce. Natomiast ostatnie miejsce na podium przydzielono graczowi, który latem dołączył do Manchesteru United, a był nim Lisandro Martinez.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze