manutd.com

Alessia Russo wybrana najlepszą zawodniczką Man Utd w sezonie 2022/23

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Na ostatniej gali United Awards wręczono wyróżnienia indywidualne dla zawodników i zawodniczek Manchesteru United. Nagroda najlepszej piłkarki w sezonie 2022/23 powędrowała do Alessi Russo, która gra na pozycji napastnika.

W poprzednim sezonie zwyciężyła reprezentantka Anglii i zawodniczka pierwszej żeńskiej drużyny Ella Toone. Natomiast jej koleżanka z obu drużyn Alessia Russo podążyła wytyczoną przez Toone ścieżką i została najlepszą zawodniczką w sezonie 2022/23.

Piłkarka grająca z numerem 23 w marcu tego roku została pierwszą zawodniczką Manchesteru United, której udało się zdobyć hat-tricka. Wyczynu tego dokonała w wygranym 5:1 starciu z Leicester City na Leigh Sports Village. Łącznie w zakończonej już kampanii zanotowała ona 12 trafień w barwach klubu.

Alessia Russo: – Nie były to wyjątkowe okazje bramkowe, lecz gol jest golem. Zawsze staram się wykorzystać taką sytuację!

– Moją pracą jest znalezienie się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Uważam, że po dobrze zbudowanej akcji i dośrodkowaniu w pole karne, po prostu musisz umieścić piłkę w siatce. Trzeba być cierpliwym oraz wykorzystać okazję, kiedy się tylko taka pojawi. Byliśmy bezwzględni dla rywali i to pomogło nam w zbudowaniu formy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze