foto: ManUtd.com

Diogo Dalot z nowym kontraktem. Portugalczyk zostaje na kolejne pięć lat

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

W środowe popołudnie Manchester United ogłosił, że Diogo Dalot przedłużył swój kontrakt i będzie grał dla „Czerwonych Diabłów” przez kolejne pięć lat. Portugalczyk w tym sezonie rozegrał 42 mecze i zacięcie rywalizuje z Aaronem Wan-Bissaką o miejsce w pierwszej jedenastce.

Choć dużo się mówiło w kontekście nadchodzącego okna transferowego o pozycji prawego obrońcy, to przedłużenie o pięć lat kontraktu z Diogo Dalotem zamyka tę dyskusję. Sam Portugalczyk w swoich wypowiedziach zaznaczał, że dla niego gra dla Manchesteru United to wielka duma.

– Gra dla Manchesteru United to jeden z najwyższych zaszczytów, jakich można doświadczyć w piłce nożnej. Przeżyliśmy kilka fantastycznych chwil w ciągu ostatnich pięciu lat, a ja bardzo się rozwinąłem. Moja pasja do tego niesamowitego klubu wzrasta od dnia, w którym do niego dołączyłem – mówił obrońca.

– Jako grupa piłkarzy wszyscy czujemy, że jesteśmy teraz na początku wyjątkowej podróży. Mogę was zapewnić, że bez wytchnienia poświęcę się pomaganiu tej drużynie w osiąganiu naszych celów i sprawieniu, by fani byli z nas dumni. Nasza misja będzie kontynuowana również w tym tygodniu, a wszyscy są skupieni na przygotowaniach do finału Pucharu Anglii – podkreślił.

Głos zabrał również dyrektor sportowy John Murtough.

– Diogo jest doskonałym obrońcą, który łączy w sobie szybkość, siłę i wszechstronność. Konsekwentnie się rozwijał, poprawiając się z roku na rok, odkąd dołączył do klubu w 2018 roku. Etyka pracy i profesjonalizm Diogo są znakomite. Sposób, w jaki codziennie przygotowuje się do występów na najwyższym poziomie, jest dokładnie tym, czego wszyscy oczekujemy od zawodnika Manchesteru United – powiedział.

– Diogo ma silną mentalność, wysokie standardy i wspaniałą osobowość. Jesteśmy zachwyceni, że pozostanie ważnym członkiem drużyny na nadchodzące lata – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze