manutd.com

„MEN”: Manchester United obniżył o połowę cenę wywoławczą za Anthony’ego Elangę

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Anthony Elanga z pewnością nie wpasował się do układanki Erika ten Haga. Szwed mimo, że w zeszłym sezonie regularnie pokazywał się na boisku, często z dobrym skutkiem, to w obecnej kampanii został odstawiony na boczny tor. Ten fakt spowodował, że klub postanowił obniżyć cenę wywoławczą za niego do 10 milionów funtów.

W zeszłym sezonie Anthony Elanga mógł liczyć na całkiem spore zaufanie ze strony menedżerów, a szczególnie Ralpha Rangnicka, który wystawiał go regularnie w pierwszym składzie. Odmienne zdanie na temat jego umiejętności ma jednak Erik ten Hag, który nie dał mu zagrać ani minuty w Premier League od przegranego 0:7 meczu z Liverpoolem. W sumie skrzydłowy w całym sezonie zdołał ich nazbierać zaledwie 702.

Nie dziwi więc, że władze klubu chciałyby się go pozbyć. Szczególnie że sytuacja finansowa klubu jest chwiejna i zbliżające się okienko może stać pod znakiem odejść. Początkowo planowano, że uda się uzyskać za niego około 20 milionów funtów, ale jak informuje „MEN” kwota ta została obniżona o połowę.

Według portalu Transfermarkt Szwed wart jest aż 25 milionów euro, lecz to raczej nie sprawi, że ktoś postanowi tyle za niego zapłacić. Skrzydłowy rozegrał w sumie dla Manchesteru United 55 spotkań, w których cztery razy wpisał się na listę strzelców i zanotował cztery asysty.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze