manutd.com

Wout Weghorst: trzymam swój celownik na sobotę, wierzę, że wtedy trafię do siatki

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Wout Weghorst w barwach Manchesteru United strzelił tylko dwa gole, ale liczy, że tego najważniejszego strzeli w finale Pucharu Anglii. Holenderski napastnik w rozmowie z klubowymi mediami podzielił się swoimi emocjami przed nadchodzącym spotkaniem z Manchesterem City.

Holender nie ma na swoim koncie gola na boiskach Premier League. Do siatki trafił natomiast w Lidze Europy i Pucharze Ligi. Jego wypożyczenie dobiega końca, dlatego 30-latek chce godnie pożegnać się z klubem.

– Przede wszystkim jestem dumny. Wciąż jestem naprawdę, naprawdę dumny i wdzięczny, że mogę grać dla tak niesamowitego, wielkiego klubu. Najpiękniejszego klubu w Anglii.

– Dla mnie to niezwykłe doświadczenie. Teraz czas na finał i jestem zdecydowanie głodny, by zakończyć ten sezon w niesamowity sposób. Cieszyłem się moją przygodą tutaj od pierwszej minuty.

– Starałem się w każdym meczu dawać z siebie wszystko. Wkładałem całe swoje siły w każdą rozegraną minutę. Nieważne, na jakiej pozycji grałem. Zawsze grałem najlepiej jak potrafię.

– Jestem napastnikiem i wiem, że dwa gole nie są wystarczające. To jedyne, co mnie rozczarowuje, bo wiem, do czego jestem zdolny.

Kontuzja Anthony’ego Martiala zwiększa szanse Weghorsta na występ na Wembley. Czy Holender pożegna się z klubem golem na wagę drugiego pucharu w tym sezonie?

– W przeszłości strzelałem mnóstwo goli. Tutaj na nowo odkryłem swoje umiejętności gry w pressingu, etykę pracy, umiejętności gry kombinacyjnej. Myślę, że pomagałem zespołowi i bylem ważnym członkiem. Powiedzmy, że trzymam swój celownik na sobotę. Trzymajmy się tego.

– Wierzę w to i wierzę, że to będzie pozytywny tydzień. Wierzę, że sobota będzie naszym dniem a może nawet moim dniem. Może znów uda nam się stworzyć przyjemne wspomnienia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze