twitter/ManUtd

Erik ten Hag podsumował sezon 2022/23. „Musimy zacząć wymagać więcej od zawodników”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sezon 2022/23 dobiegł już końca dla Manchesteru United. Pomimo pechowego finiszu Erik ten Hag pozostaje optymistą i już planuje przygotowania do kolejnej kampanii. Holender zapowiedział, że od lata trzeba więcej wymagać od reprezentantów czerwonej strony Manchesteru.

Manchester City pokonał w wielkim finale Manchester United 2:1, lecz Erik ten Hag nie był podłamany porażką w prestiżowym starciu. Kampania dla ekipy Holendra dobiegła końca, więc po urlopach w lipcu zawodnicy wrócą do treningów i przygotowań.

– Uważam, że nie rywalizujemy już tylko z Manchesterem City, mamy z siedem lub osiem ekip, które są w stanie rywalizować o wygranie Premier League. Teraz musimy przeanalizować zakończony sezon, aby wiedzieć, co trzeba zmienić. Wrócimy w lipcu i zmienimy to – mówił Erik ten Hag.

– Kampania 2022/23 przyniosła wiele oczekiwań względem nas, lecz musimy prezentować się lepiej. Latem jako zespół musimy się rozwinąć. Oznacza to, że trzeba więcej wymagać od zawodników, jeśli chcemy nie tylko rywalizować z naszymi przeciwnikami, a ich pokonać.

– Myślę, że nie jest to dobry moment na krytykę. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu, ponieważ walczyli do końca dzisiaj oraz przez cały miniony sezon. Przez całą kampanię prezentowali się wyśmienicie i to mnie najbardziej cieszy.

– Trzeba jeszcze podkreślić, że zrobiliśmy ogromny postęp. Myślę, że w tym sezonie nikt nie oczekiwał tego, co udało się nam osiągnąć. Zespół, zawodnicy, cały klub oraz fani, po prostu wszyscy byli świetni – zakończył Ten Hag.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze