uefa.com

Marcus Rashford najlepszym strzelcem oraz członkiem jedenastki sezonu Ligi Europy

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wychowanek Manchesteru United miniony już sezon może zaliczyć do jednego z najlepszych w swojej karierze. Wpierw dwie nagrody klubowe, a teraz gracz został umieszczony w jedenastce sezonu Ligi Europy.

Klub z Old Trafford odpadł z Ligi Europy w półfinale. Po pierwszym zremisowanym starciu z Sevillą w Teatrze Marzeń podopieczni Erika ten Haga na wyjeździe przegrali wysoko 0:3, co ostatecznie przesądziło o odpadnięciu z rozgrywek.

Napastnik na dwanaście spotkań Manchesteru United w minionej edycji Ligi Europy zagrał aż dziewięć razy. Ze względu na kontuzję ominął on dwa pierwsze spotkania w fazie grupowej – z Realem Sociedad na Old Trafford oraz Sheriffem Tyraspol na wyjeździe. Później nie zagrał on także we wspomnianym zremisowanym starciu z Sevillą.

W trakcie kampanii w tych rozgrywkach aż sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Zdobył on dwie bramki w pojedynku z Omonią Nikozja oraz po bramce w starciach z Sheriffem, Barceloną oraz Realem Betis (Rashford zdobył bramkę w obu meczach ćwierćfinałowych).

Dobra postawa 25-latka nie umknęła organizacji UEFA, która zdecydowała się umieścić go w jedenastce sezonu Ligi Europy. Rashford jest jedynym graczem Manchesteru United w tym zestawieniu. Warto dodać, że Anglik był jednym z dwóch najskuteczniejszych napastników tej edycji i pierwsze miejsce zajął wspólnie z Victorem Bonifacem (Union Saint-Gilloise).

W jedenastce sezonu znalazło się także kilku zawodników w jakiś sposób związanych z Manchesterem United. Zarówno Smalling, jak i Matić (aktualnie gracze Romy) grali w przeszłości w barwach Manchesteru United. W zestawieniu znalazł się także Dybala, który wielokrotnie, w tym latem 2022 roku wiązany był z transferem do ekipy z Teatru Marzeń.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze