twitter/ManUtd

Roy Keane: mam już dość. Manchester United musi pozbyć się dwóch zawodników

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Manchesteru United oraz ekspert piłkarski Roy Keane nie był zadowolony z porażki „Czerwonych Diabłów” w finale FA Cup. Irlandczyk podzielił się swoim zdaniem w sprawie zmian kadrowych w jego ukochanej drużynie i wytypował dwóch zawodników, których Erik ten Hag zastąpi latem.

Media od pewnego czasu zgodnie podają, że bramkarz i napastnik są jednymi z najważniejszych priorytetów transferowych Manchesteru United. Poszukiwania nowego gracza do bramki wiązać się mają z dość ograniczonymi umiejętnościami David de Gei przy rozgrywaniu piłki. Hiszpanowi nie pomaga również forma, która nie jest równa.

Natomiast poszukiwania napastnika mają być skutkiem problemów zdrowotnych Anthony’ego Martiala, który oprócz zdrowia nie potrafi także zagwarantować dobrych wyników w ataku. Zdaniem Roya Keana wymienieni gracze zostaną zastąpieni przez Erika ten Haga latem.

– Potrzebują światowej klasy bramkarza oraz napastnika. Oczywiście oprócz tego kilku graczy, aby wzmocnić głębię kadry. Mam już dość powtarzania. Topowy bramkarz wybroniłby drugą bramkę. Oni potrzebują kogoś, kto jest w stanie stanąć na wysokości zadania w takich starciach. Taki bramkarz zrobiłby ogromną różnicę dzisiaj – mówił Roy Keane.

– Potrzebują topowego bramkarza, a on nim nie jest [David de Gea]. Nadal będziemy o tym dyskutować. Część tych zawodników po prostu nie jest wystarczająco dobra, aby grać w Manchesterze United. Klub musi wydać, więcej, aby ściągnąć zawodników, którzy będą na jego poziomie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze