manutd.com

Casemiro: w następnym sezonie wciąż musimy się rozwijać

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Dopiero zakończony sezon w wykonaniu “Czerwonych Diabłów” należy zaliczyć do udanych mimo porażki w finale FA Cup. Zarówno zawodnicy jak i piłkarze wierzą w filozofię, jaką chce zaszczepić Erik ten Hag, co podkreślił w wywiadzie dla klubowych mediów Casemiro.

Casemiro był jednym z najlepszych transferów tego sezonu. Brazylijczyk bardzo szybko wpasował się do zespołu, a fani go pokochali, co podkreśliła owacja na stojąco, którą otrzymał podczas schodzenia z boiska w meczu ligowym z Fulham. Pomocnik wierzy, że zarówno jego gra jak i gra całego zespołu będzie tylko lepsza.

– Jesteśmy na dobrej drodze i rozwijamy się jako zespół. Wierzę, że nabyliśmy od naszego menedżera odpowiednią mentalność i nauczyliśmy się, w jaki sposób chce abyśmy grali. Pod względem piłkarskim jest bardzo dobrze, jak na ten etap rozwoju. Mamy już własną filozofię, ale nie zawsze jest to takie proste, ponieważ trener jest stosunkowo nowy – powiedział Brazylijczyk klubowym mediom.

– Jesteśmy razem jeden sezon. Wiemy, że innym drużynom zajęło trochę czasu, aby zacząć wygrywać. Mowa o takich zespołach jak: Manchester City, Liverpool i Chelsea, którym również zajęło trochę czasu, aby triumfować ze swoimi innymi menedżerami. Jesteśmy zdecydowanie na krzywej wznoszącej.

– Przyjmujemy pomysły i filozofię menedżera, więc musimy iść krok po kroku, stopniowo się rozwijać i ulepszać. Oczywiście w następnym sezonie bardzo ważne będzie dla nas kontynuowanie tego wzrostu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze