Alex Livesey / Getty Images

Zlatan Ibrahimović ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. “To koniec pewnej ery”

tompast Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Zlatan Ibrahimović, były gracz m.in. Manchesteru United, ostatecznie zakończył karierę piłkarską. Szwed, będący jedną z ikon współczesnego futbolu, ogłosił tę decyzję w wieku 41 lat, bezpośrednio po ostatnim meczu ligowym Milanu przeciwko Weronie (3:1).

Obecny sezon dla Zlatana Ibrahimovicia nie był już tak udany jak 2021/2022, w którym to AC Milan sięgnął po pierwsze od dłuższego czasu mistrzostwo Włoch. Ostatnie tygodnie upływały już pod znakiem licznych kontuzji i tym samym wyraźnego spadku kondycyjnego, mierzącego blisko dwa metry napastnika. Szwed podjął też heroiczną próbę powrotu do gry na szczeblu reprezentacyjnym, by wspomóc kolegów na rozgrywanym pod koniec 2022 roku, mundialu w Katarze.

Piłkarz decyzję o zakończeniu kariery postanowił ogłosić w wyjątkowych okolicznościach, w poruszającym wystąpieniu do kibiców zgromadzonych w niedzielny wieczór na trybunach San Siro.

– To koniec pewnej ery. Dzięki, Zlatan – skomentował krótko włoski dziennikarz Fabrizio Romano.

Zlatan Ibrahimović dołączył do Manchesteru United latem 2016 roku, na zasadzie wolnego transferu. Został sprowadzony do klubu przez Jose Mourinho, u którego stał się z miejsca liderem drużyny “Czerwonych Diabłów”.

W pierwszym sezonie Szwed zdobył imponujące 28 bramek w 46 występach, walnie przyczyniając się do sięgnięcia przez klub po triumf w Lidze Europy i Pucharze Ligi. Old Trafford opuścił w kolejnym sezonie, w następstwie poważnej kontuzji. Ostateczny jego bilans to 53 mecze i 29 trafień.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze