manutd.com

Football Insider: Aston Villa kolejnym klubem zainteresowanym Harrym Maguire’em

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Aston Villa wyraziła konkretne zainteresowanie Harrym Maguire’em. Tak przynajmniej twierdzą źródła Football Insidera. Anglik najprawdopodobniej opuści Manchester United latem, po tym jak nie potrafił zaimponować Erikowi ten Hagowi.

Klub z Birmingham pytał już o Maguire’a w styczniu i cały czas monitorują jego sytuację. Prawdopodobnie czeka ich jednak trudna rywalizacja z innymi klubami z Premier League. Swoje zainteresowanie wyraziły również Tottenham oraz West Ham United.

Pensja zawodnika ma wynosić ponad 170 tys. funtów tygodniowo. To prawdopodobnie byłoby mniejszym problemem dla Villi, niż pozostałych dwóch zainteresowanych klubów. Klub z Birmingham szykuje się na kolejne „wielkie” okienko transferowe, jak donosił Football Insider 8 kwietnia.

Według tych informacji budżet transferowy Aston Villi może wynosić nawet 150 milionów funtów. Poza tym klub może wzmocnić swój budżet transferami wychodzącymi, a jednym z nabytków uzupełniających kadrę miałby być właśnie Harry Maguire.

Kontrakt Anglika wygasa w 2025 roku z opcją przedłużenia o rok. Jednak 30-latek ewidentnie spadł w hierarchii obrońców od momentu przybycia Erika ten Haga. W tym sezonie Premier League zagrał w zaledwie 16 spotkaniach, z czego 8 z nich zaczynał od pierwszej minuty. Pierwszym wyborem Holendra był Raphael Varane, który sprawnie wygryzł ze składu klubowego kapitana.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze