manutd.com

Rio Ferdinand: Manchester United popełnił ogromny, błąd dając odejść tym piłkarzom

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Po odejściu z klubu Sir Alexa Fergusona w Manchesterze United dokonała się rewolucja kadrowa i większość z zawodników z kadry, którą Szkot zostawił po sobie na Old Trafford opuściła klub w przeciągu kilku sezonów. Według Rio Ferdinanda władze „Czerwonych Diabłów” popełniły duży błąd pozbywając się kilku z nich.

Legendarny szkocki menedżer starał się na każdym kolejnym etapie swojej kariery sprowadzać do Manchesteru United piłkarzy, którzy za jakiś czas mieli stanowić o jego sile. Podobnie było, kiedy odchodził z klubu, zostawił po sobie kilku perspektywicznych zawodników, którzy jednak nigdy nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

Według Rio Ferdinanda to nie była wina piłkarzy takich jak: Danny Welbeck, Jonny Evans czy Javier Hernandez, że nie zrobili wielkiej kariery w klubie z Old Trafford, ale władz Manchesteru United, że przedwcześnie się ich pozbyli.

– Jedną z wielkich rzeczy, w której zawiedli było to, że sprzedali bliźniaków Da Silva [Fabio i Rafael], sprzedali Welbecka, sprzedali Chicharito, Jonny’ego Evansa, wszystko w krótkim czasie. Oni byli siłą napędową Manchesteru United, wszyscy przeszli przez system, wszyscy byli naszymi chłopakami i to zostało utracone – powiedział Ferdinand w podkaście Vibe with Five.

– To była część tego, na czym klub był wcześniej zbudowany, ludzie, którzy przeszli przez akademię, byli integralną częścią wszystkiego, za czym opowiadał się Manchester United. Pozbyli się tych graczy. Nie mogłem uwierzyć, że klub na to pozwolił – dodał.

Były obrońca został zapytany również o to, czy ci piłkarze byli odpowiedni dobrzy na grę w Manchesterze United. Ferdinand wyraźnie zaznaczył, że mieli odpowiednią jakość.

– Tak. Welbeck jest teraz wystarczająco dobry nawet teraz, Chicharito w 100 procentach. Rafa i Fabio Da Silva, za pewne mogliby kontynuować to co robili w Manchesterze United przez większość kariery. Odejście Evansa było jedną z największych parodii. Nigdy nie powinien dostać zgody na opuszczenie klubu, był jego najlepszym środkowym obrońcą, kiedy my odeszliśmy. Smalling miał świetną karierę, nie zrozumcie mnie źle, ale Jonny Evans jest lepszym piłkarzem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze