The Mirror

Szejk Jassim z piątą i ostateczną ofertą kupna Manchesteru United

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Media zgodnie podają, że 7 czerwca po południu szejk Jassim miał przedstawić piątą ofertę kupna Manchesteru United. Zdaniem dziennikarzy Katarczycy mają mieć już dość opery mydlanej związanej ze zmianą właścicieli na Old Trafford i nie złożą już kolejnej propozycji.

Od kilku tygodni w wyścigu o wykup Manchesteru United prowadzić ma INEOS wraz z sir Jim Ratcliffem. Brytyjczyk chce tymczasowego pozostania Glazerów, lecz z czasem stopniowo byliby odsuwani od klubu, aż obóz Ratcliffe’a przejąłby pełną władzę nad klubem.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że nowych właścicieli Manchesteru United poznamy dopiero latem, gdyż trwający od listopada proces poszukiwania alternatyw strategicznych tak naprawdę stoi w martwym punkcie i nie posuwa się do przodu.

Według najnowszych informacji dzisiejsza oferta szejka Jassima miała wynieść około 5 mld funtów, plus bonusy związane z inwestycją w klub. Jednakże podkreślono, że obóz Katarski niecierpliwi się i uważa negocjacje za stratę czasu.

Obóz katarski szukać ma także porozumienia i finalizacji negocjacji jeszcze w tym tygodniu, a piątek ma być „deadlinem” w tej sprawie. W przypadku braku odzewu lub zgody na przejęcie Katarczycy mają wycofać się z negocjacji.

Przypomnijmy, że Glazerowie wycenili swój klub na ponad 6 mld funtów i dotychczas żadna z opcji nie zbliżyła się do tych wymagań. Aktualnie Amerykanie mają pod kontrolą 69% akcji klubu, co daje im większość podczas podejmowania ważnych decyzji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze