teamtalk

David Ornstein potwierdza. Chelsea oczekuje fortuny za swojego zawodnika

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z bardziej wiarygodnych brytyjskich dziennikarzy David Ornstein postanowił ujawnić najnowsze wieści związane z działaniami Manchesteru United. Dziennikarz poruszył kwestię przejęcia klubu oraz podchodów transferowych pod Masona Mounta.

Od kilku tygodni z informacji mediów można wywnioskować, że latem na Old Trafford powitamy nowego środkowego pomocnika. Erik ten Hag zamierza nadal rozwijać ten segment boiska, a jednym z jego celów transferowych ma być Mason Mount z Chelsea, który nie umie dojść do porozumienia z obecnym klubem w sprawie nowego kontraktu.

Poprzednio The Athletic informowało, że londyński zespół wycenił Mounta na około 70 mln funtów plus dodatki, lecz dopiero teraz poznaliśmy konkretną wycenę wychowanka “The Blues”. Manchester United musiałby zapłacić za niego aż 70 mln funtów plus 10 mln w bonusach.

Na chwilę obecną “Czerwone Diabły” mają być dalekie od zgodzenia się na wygórowane oczekiwania Chelsea. Wcześniej klub z Old Trafford miał wycenić gracza ligowych rywali na 40 mln funtów. Jednakże w Manchesterze United ma panować przekonanie, że uda się osiągnąć kompromis z Chelsea na poziomie 55 mln funtów.

Oczywiście transfery letnie będą bardzo zależne od zmiany właścicieli. Ciągle nie znamy oficjalnej decyzji, a z końcem czerwca większość drużyn ruszy na letnie zakupy. Obecnie wiemy tylko, że liderem wyścigu o kupno klubu ma być sir Jim Ratcliffe. Natomiast szejk Jassim w środę złożyć miał ostatnią piątą ofertę kupna i czeka do piątku na odpowiedź.

David Ornstein w programie FiveUK wypowiedział się o przejęciu klubu następująco: – W ostatnich tygodniach okazało się, że oferta obozu sir Jim Ratcliffe’a jest bardzo atrakcyjna i na chwilę obecną to ta strona bierze udział w negocjacjach. Istnieją przekonania, że to właśnie oni wygrają.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze