asmonaco.com

Raport z Francji: Axel Disasi może zostać pierwszym transferem Manchesteru United tego lata

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Według doniesień francuskich dziennikarzy, a przede wszystkim tych pracujących w dzienniku „L’Equipe” Axel Disasi może w najbliższym czasie przenieść się do Manchesteru United. Obrońca AS Monaco jasno w mediach mówił o tym, że chciałby zrobić kolejny krok w swojej karierze i podobno zabrał swoje rzeczy z klubowej szatni.

– Dzięki Monako udało mi się dotrzeć do reprezentacji Francji, więc jestem wdzięczny klubowi. Co do reszty, będę musiał dokonać refleksji. Aby być powołanym, musisz regularnie grać w Europie i być wśród najlepszych. Mówimy oczywiście o Lidze Mistrzów. Chcę tego posmakować i chcę dać sobie szansę, aby tam być – mówił na początku tego roku obrońca.

Disasi był w tym sezonie w AS Monaco etatowym środkowym obrońcą. 25-latek rozegrał aż 49 spotkań, w których strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty, co jest dość niecodzienną statystyką na tej pozycji. W razie potrzeby Francuz może występować również na prawej stronie defensywy.

Według doniesień „L’Equipe” obrońca jest już zdecydowany na odejście z klubu i opróżnił już swoją szafkę w klubie. Dziennikarze donoszą, że póki co liderem w wyścigu po podpis 25-latka jest Manchester United, który miał już uzgodnić warunki indywidualnego kontraktu z zawodnikiem. „Czerwone Diabły” mają na ten cel przeznaczyć około 35 milionów funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze