acffiorentina.com

Sofyan Amrabat wyraził chęć przenosin do Premier League

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Sofyan Amrabat zakończył swój sezon klubowy w środę, a już w mediach mówi się o jego ewentualnym transferze. Marokańczyk sam te plotki podsycił przed finałem Ligi Konferencji Europy, mówiąc, że miło by było zagrać w przyszłości w Premier League.

Niewiele brakowało, a Amrabat trafiłby do Manchesteru United już w styczniu. Jeśli wierzyć jego bratu, to “Czerwone Diabły” złożyły Fiorentinie propozycje wypożyczenia pomocnika z opcją wykupu. Jednak włoski klub odmówił, mając świadomość, że przed nimi jeszcze gra na kilku frontach.

Teraz jednak może być inaczej, ponieważ o podpis Marokańczyka mogą powalczyć takie kluby jak: Barcelonę, PSG czy Liverpool. W grze jest również wciąż Manchester United, który chętnie zobaczyłby pomocnika w swoich barwach. 26-latek w tym sezonie rozegrał aż 49 spotkań w barwach klubu z Florencji, a najważniejszym był ten przegrany w finale Ligi Konferencji Europy z West Hamem. Przed nim pomocnik wypowiedział się na temat swojej przyszłości:

– Oczywiście Premier League to fantastyczna liga i jedna z najsilniejszych na świecie. Byłoby miło zagrać tam pewnego dnia, ale to nie do końca tak. Ja nie chcę koniecznie do Anglii, bo Hiszpania jest ciekawa, Serie A to fajna liga. Oczywiście w Anglii intensywność jest bardzo wysoka. Myślę, że to by mi odpowiadało – powiedział pomocnik

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze