twitter/ManUtd

Casemiro najlepszym zawodnikiem Manchesteru United w maju oraz czerwcu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Casemiro został wybrany przez fanów najlepszym zawodnikiem Manchesteru United w finalnych dwóch miesiącach sezonu 2022/23. Brazylijczyk nieznacznie w plebiscycie przebił Aarona Wan-Bissakę oraz Bruno Fernandesa.

Ostatecznie podopiecznym Erika ten Haga udało się zabezpieczyć miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów. Zespół zakończył sezon na 3. miejscu w lidze, co i tak było bardzo dobrym wynikiem, patrząc na ostatnią formę Manchesteru United.

Warto wspomnieć również o finale FA Cup, który to oficjalnie zakończył sezon 2022/23 dla „Czerwonych Diabłów”. Podopieczni Ten Haga w wielkim finale ulegli lokalnym rywalom, czyli Manchesterowi City 1:2, czym zakończyli kampanię z tylko jednym triumfem na koncie (Carabao Cup).

W minionych tygodniach najlepsze dla Casemiro były starcia z Chelsea oraz Bournemouth. W tych spotkaniach pomocnikowi udało się wpisać na listę strzelców. Warto pamiętać o jego nienagannej grze w środku pola, co dwukrotnie przyniosło mu po regulaminowym czasie gry nagrodę najlepszego zawodnika spotkania.

Finalne głosowanie sezonu 2022/23 odbyło się w klubowej aplikacji oraz witrynie internetowej. Jak wcześniej wspomniano, Casemiro mierzył się w plebiscycie z Wan-Bissaką oraz Bruno Fernandesem. Brazylijczyk zgarnął 39% głosów, a jego rywale kolejno 33% (Wan-Bissaka) i 28% (Fernandes).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze