twitter/Everton

Zawodnik Evertonu na szczycie listy Man Utd. Czy Jordan Pickford zostanie nowym numerem jeden na Old Trafford?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

TalkSPORT donosi, że reprezentant Anglii oraz aktualny bramkarz Evertonu Jordan Pickford ma być obiektem zainteresowań Manchesteru United. Anglik ma być jednym z priorytetów transferowych Erika ten Haga.

Na chwilę obecną nadal nieznane są dalsze losy głębi kadry na pozycji bramkarza pierwszego zespołu Manchesteru United. Jack Butland podpisał już kontrakt ze szkockim Rangers. Natomiast umowy Davida de Gea oraz Toma Heatona wygasają z końcem czerwca.

Doświadczony Heaton najpewniej opuści na stałe Old Trafford. Tymczasem fani oraz eksperci nadal spierają się, co do przyszłości De Gea w taktyce Erika ten Haga. Warto wspomnieć, że bramkarz odrzucił kilka miesięcy temu pierwszą wersję nowej umowy, w której podobno zawarto ogromną obniżkę jego wynagrodzenia.

Nowy bramkarz dobrze operujący piłką przy nodze ma być jednym z priorytetów Manchesteru United latem na rynku transferowym. Problemem może być budżet transferowy, który wynieść ma 100 mln funtów. Dodatkowo pamiętać trzeba, że klub celuje jeszcze w transfery klasowego napastnika, środkowego pomocnika oraz defensora.

Nic dziwnego, że najlepsi bramkarze tego sezonu jak David Raya z Brentford bardzo szybko zostali połączeni z Manchesterem United. Jednakże teraz ujawniono, że na liście życzeń holenderskiego szkoleniowca znaleźć się miał bramkarz Evertonu Jordan Pickford.

Anglik regularnie powoływany jest do reprezentacji „Synów Albionu”, gdzie jest pierwszym wyborem Garetha Southgate’a. W tym sezonie bramkarz rozegrał 38 spotkań w klubie i zanotował osiem czystych kont. Jednakże trzeba zaznaczyć, że Everton do ostatniego dnia sezonu walczył o utrzymanie w Premier League.

Jak donosi talkSPORT, Jordan Pickford ma być na szczycie listy Erika ten Haga, a barwy klubowe może zmienić już za około 30 mln funtów.  W ostatnich dniach przedstawiciele Manchesteru United mieli kontaktować się w sprawie transferu zawodnika i na chwilę obecną to Anglik ma być najbardziej realną opcją.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze