The Mirror

Raport z Kataru: Manchester United sprzedany!

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podała gazeta “Al-Watan”, której właścicielem jest ojciec szejka Jassima, Manchester United został sprzedany. Nowym właścicielem będzie właśnie Katarczyk, którego oferta została zaakceptowana. Oficjalny komunikat w tej sprawie powinien wkrótce pojawić się w mediach.

Angielskie media szeroko informowały, że w tym tygodniu mamy poznać nowego kupca Manchesteru United. Ponadto z informacji Mike’a Keegana wynikało, że ostatnia oferta złożona przez szejka miała dać przełom i wysunąć go na prowadzenie w wyścigu po zakup klubu z Old Trafford.

W poniedziałek w nocy gruchnęła informacja, że Manchester United został sprzedany. Co ciekawe została ona podana przez gazetę “Al-Watan”, której właścicielem jest ojciec szejka Jassima bin Hamad al-Thaniego, który od miesięcy toczył bój z Sir Jimem Ratcliffem o to, kto przejmie “Czerwone Diabły”. Obecnie coraz więcej mediów informuje, że negocjacje albo zostały już pomyślnie zakończone, albo zmierzają do finalizacji.

Oczywiście szejk Jassim ubiegał się o zakup 100% udziałów w Manchesterze United, co powoduje, że rodzina Glazerów straci jakiekolwiek wpływy w klubie. Zmiana właściciela może także bardzo mocno wpłynąć na poczynania na rynku transferowym, ponieważ Katarczycy mają pozwolić Erikowi ten Hagowi na poważne wzmocnienia składu.

Na wieść o nowych właścicielach Manchesteru United bardzo mocno zareagowali maklerzy, którzy natychmiast zaczęli skupować akcje klubu. Spowodowało to znaczny wzrost cen owych akcji, co można zauważyć poniżej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze