manutd.com

Emil Forsberg planuje porozmawiać z władzami RB Lipsk o transferze Anthony’ego Elangi

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Wszystko wskazuje na to, że Anthony Elanga zmieni klub w letnim oknie transferowym. Jak niedawno informował „MEN” Manchester United obniżył cenę wywoławczą za niego o połowie po to, aby zachęcić potencjalnych nabywców do negocjacji. Emil Forsberg w rozmowie z Fotboll Skanalen stwierdził, że widziałby swojego reprezentacyjnego kolegę w RB Lipsk.

W sezonie 2021/2022 Anthony Elanga mógł liczyć na spore zaufanie Ralpha Rangnicka, który wystawiał go regularnie w pierwszym składzie. Odmienne zdanie na temat jego umiejętności ma jednak Erik ten Hag, który chociaż na początku dawał mu szanse na grę, to pod koniec sezonu nie widział go w swoim składzie. Co więcej, Szwed nie zagrał ani minuty w Premier League od przegranego 0:7 meczu z Liverpoolem. W sumie skrzydłowy w całym sezonie zdołał ich nazbierać zaledwie 702.

Teraz nadeszło letnie okno transferowe i wszystko wskazuje na to, że zarówno sam zainteresowany jak i klub postarają się znaleźć mu nowego pracodawcę. Emil Forsberg w rozmowie z Fotboll Skanalen stwierdził, że widziałby Elangę w RB Lipsk i porozmawia na ten temat z prezesem klubu.

– Wkrótce usiądę z prezydentem, Oliverem [Mintzlaffem] i zobaczymy, co powinniśmy zrobić. Anthony pasowałby do nas. To młody zawodnik, który chce się rozwijać. To może się wydarzyć. Rozmawiałem z nim [o przeprowadzce do Lipska], ale to musi pozostać między nami. Znam go dość dobrze i to całkiem normalne, że ten temat się pojawia – powiedział Szwedzki pomocnik.

Nie ma jeszcze żadnych doniesień prasowych, mówiących o zainteresowaniu klubu z Lipska skrzydłowym Manchesteru United, lecz byłby to z pewnością dla niego ciekawy kierunek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze