realmadrid.com

Oficjalnie: Jude Bellingham w Realu Madryt

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Real Madryt za pośrednictwem oficjalnych mediów ogłosił, że angielski pomocnik został nowym zawodnikiem klubu. W przeszłości zainteresowanie byłym graczem BVB wyrażał Manchester United.

Klub z Santiago Bernabeu ogłosił również, że za 19-letniego pomocnika zapłacił 103 miliony euro. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2029 roku.

Bellingham zostanie zaprezentowany w ośrodku treningowym Realu w Valdebebas 15 czerwca o godzinie 12.00. Następnie weźmie udział w konferencji prasowej.

Już w ubiegłą środę stało się pewne, że reprezentant Anglii zamieni Dortmund na Madryt. W kwocie transferu przewidziano też zmienne, które mogą sięgnąć około 30% ustalonej sumy transferu. Cała transakcja może się więc zamknąć w okolicach 134 milionów euro.

Zawodnik według nieoficjalnych źródeł będzie mógł liczyć na pensję w wysokości około 10-12 milionów euro netto rocznie, dzięki czemu stanie się jednym z najlepiej zarabiających graczy Realu Madryt. W stolicy Hiszpanii więcej zapłacono jedynie za Edena Hazarda, z którym tego lata rozwiązano kontrakt.

Los Blancos wygrali walkę o Anglika z takimi klubami jak Manchester City i Liverpool. O piłkarza zabiegał też Manchester United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze