fcbarcelona.com

Xavi o przejęciu Manchesteru United. „Znam szejka Jassima i wiem, że jest to odpowiednia osoba”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Saga związana z przejęciem Manchesteru United nadal trwa i wciąż nie znamy nowego kupca klubu z Old Trafford. W tej sprawie wypowiedział się szkoleniowiec Barcelony Xavi, który prywatnie zna się z szejkiem Jassimem.

Już ponad pół roku trwa proces poszukiwania alternatyw strategicznych przez Glazerów. Zdaniem mediów niewinna nazwa ma maskować prawdziwą intencję Amerykanów, jaką jest sprzedaż Manchesteru United. Na chwilę obecną nadal nie zapadło rozstrzygnięcie w tej sprawie.

W ostatnich dniach media informowały, że ponownie faworytem stać się miał szejk Jassim, który złożył w poprzednim tygodniu ostatnią, piątą ofertę kupna. Dodatkowo różne źródła donosiły, że wykupienie klubu przez Katarczyka jest kwestią czasu lub już sfinalizowano najważniejsze kwestie.

Pytanie o potencjalnego kupca „Czerwonych Diabłów” otrzymał szkoleniowiec Barcelony Xavi. Zespół Hiszpana w minionym sezonie zagrał z Manchesterem United w Lidze Europy. Oprócz tego sam szkoleniowiec ma za sobą epizod w Katarze, gdzie miał osobiście poznać szejka.

– Mam dobry kontakt z osobą, która jest zainteresowana kupnem Manchesteru United [szejkiem Jassimem]. Jest to bardzo poważna osoba i wiem, że zrobi tam kawał dobrej roboty. Znam go bardzo dobrze. Jest to bardzo odpowiedzialny człowiek. Jest to świetna opcja dla United – mówił Xavi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze