Getty Images

The Athletic: Man Utd próbuje sprowadzić synów Darrena Fletchera

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United spróbuje sprowadzić w szeregi swojej akademii synów bliźniaków Darrena Fletchera. Obaj chłopcy grają obecnie w akademii Manchesteru City.

„Czerwone Diabły” wystosowały już pierwszą ofertę, aby ściągnąć bliźniaków dyrektora technicznego i byłego piłkarza Manchesteru United, Darrena Fletchera.

Pomimo roli ich ojca i jego kariery w Teatrze Marzeń, 16-letni pomocnicy przechodzili przez system szkoleniowy lokalnego rywala. Teraz synowie Fletchera są jednak blisko, aby przejść na drugą stronę ulicy. W poprzednim tygodniu rozpoczęły się rozmowy na temat ich transferu i mówi się, że transakcja jest blisko końca za pokaźną sumę.

Jack i Tyler Fletcherowie są uznawani za jednych z najbardziej utalentowanych graczy w tej kategorii wiekowej w Wielkiej Brytanii. Byli częścią tej grupy wiekowej w Manchesterze City, która wygrywała wszystkie rozgrywki. Władze „The Citizens” dołożyli wszelkich starań, by ich zatrzymać.

Obecnie pozostają zarejestrowani jako uczniowie. Profesjonalne umowy będą mogli podpisać po ukończeniu 17 lat w marcu 2024 roku. Choć na stole mają ofertę z Manchesteru City, preferowanym dla nich krokiem jest przeprowadzka do Manchesteru United. Darren Fletcher nie angażuje się w tę transakcję poza wsparciem emocjonalnym swoich synów.

Ojciec zachęca swoich synów, by sami pokierowali swoimi karierami. M.in. z tego powodu Jack reprezentuje Anglię a Tyler Szkocję.

Szkółki Manchesteru City są postrzegane tak dobrze, że Fletcher nie jest jedynym byłym graczem Manchesteru United, który postawił wysłać tam swoje dzieci. Zrobili to również Wayne Rooney, Robin van Persie oraz Phil Neville.

Największą chęć sprowadzenia synów Darrena Fletchera wyraża szef akademii Nick Cox. W ostatnich latach Manchester City przyćmił Manchester United nie tylko na seniorskiej scenie, ale również tej szkoleniowej. Cztery razy z rzędu wygrywali ligę U-18 i trzy razy ligę U-21.

Szerszym projektem Manchesteru City zarządzają dyrektor wykonawczy Ferran Soriano, dyrektor sportowy Txiki Begiristain i dyrektor ds. operacji piłkarskich Omar Berrada.

Rozwój młodzieży był wspierany przez imponującą operację rekrutacyjną, która była prowadzona przez Jasona Wilcoxa i Joe Shieldsa, jeszcze przed objęciem kontroli przez Sama Fagbemiego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze