asmonaco.com

Kim Min-Jae coraz bliżej Bayernu, Man Utd zwiększa zainteresowanie Axelem Disasim?

, tompast Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Bayern Monachium jest obecnie zdecydowanym faworytem w wyścigu po Kim Min-Jae, obrońcę Napoli – informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Wygląda na to, że “Czerwone Diabły” odpuściły rywalizację o Koreańczyka na rzecz innych celów transferowych. Jednym z nich ma być Axel Disasi.

Jak czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze Fabrizio Romano, porozumienie pomiędzy Bayernem i Kim Min-Jae jest już na ostatniej prostej. Mający 26 lat obrońca ma być zdecydowany na podpisanie pięcioletniej umowy, choć żadne formalności jeszcze nie zostały sfinalizowane.

Włodarze ekipy mistrzów Niemiec zamierzają skorzystać z klauzuli odejścia piłkarza, która zacznie obowiązywać od 1 lipca. Jeżeli więc do tego czasu żaden inny klub nie wystosuje znacząco lepszej propozycji finansowej, Kim Min-Jae przeniesie się do Monachium.

W tej sytuacji uwaga przedstawicieli Manchesteru United ma koncentrować się na innych dostępnych piłkarzach. W kwestii potencjalnych wzmocnień linii obrony wymieniany jest Axel Disasi, aktualnie reprezentujący barwy AS Monaco.

25-latek w sezonie 2022/2023 rozegrał aż 49 spotkań, w których popisał się znakomitym – jak na obrońcę – wynikiem, w postaci 6 zdobytych bramek i 4 asyst. Ma też już za sobą debiut w kadrze narodowej Francji, a w jednym z ostatnich wywiadów jasno zadeklarował chęć gry w jednym z klubów mających prawo startu w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze