Matthew Ashton - AMA

„To klub wstrzymuje rozmowy z De Geą”. Andre Onana następcą hiszpańskiego bramkarza?

, , Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano podzielił się z kibicami Manchesteru United ciekawymi informacjami na temat przedłużenia kontraktu Davida de Gei. To nie hiszpański golkiper zastanawia się nad przedłużeniem kontraktu.

Jak pisały wcześniej media wszystkie warunki nowego kontraktu Davida de Gei miały być już ustalone, a podpis miał być tylko kwestią czasu. Obecna umowa hiszpańskiego bramkarza wygasa 30 czerwca, czyli za dziesięć dni.

Włoski dziennikarz w rozmowie z United Stand wyjawił, że to klub wstrzymuje rozmowy z Hiszpanem, bo nie jest pewny, czy chce go w roli pierwszego bramkarza w pierwszym sezonie. De Gea natomiast chce zostać i podpisać nową umowę.

Te informacje potwierdza „Manchester Evening News”. Niektóre źródła przekazują, że klub chciałby ruszyć dalej. Niektórzy piłkarze nie są ponoć pewni pozostania 32-letniego golkipera i finał FA Cup mógł być jego ostatnim meczem w bluzie bramkarskiej klubu z Old Trafford.

Nizar Kinsella, czyli reporter „Evening Standard”, który specjalizuje się w newsach dotyczących Chelsea, zdradził, że „The Blues” wycofali się z walki o Andre Onanę z Interu Mediolan. Teraz faworytem do pozyskania kameruńskiego bramkarza ma być Manchester United. Golkiper finalistów Ligi Mistrzów ma kosztować około 50 milionów funtów.

I to właśnie kwota może być największym problemem. Manchester United chce przede wszystkim wzmocnić pierwszą i drugą linię, więc może zabraknąć pieniędzy na tak drogi transfer bramkarza. Jak podaje Samuel Luckhurst z „MEN” niektóre decyzyjne osoby klubu z Old Trafford uważają, że zmiana jedynki w bramce jest kluczowa dla rozwoju „Czerwonych Diabłów”.

Na sprowadzenie nowego golkipera ma naciskać też Erik ten Hag, który miał wytypować właśnie stoję bramki Interu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze