manutd.com

Utrecht złożył ofertę za Zidane’a Iqbala. Manchester United zgodził się na odejście pomocnika

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Niespodziewanie dziennikarz David Ornstein z The Athletic poinformował o zwrocie akcji w sprawie kariery Zidane’a Iqbala w Manchesterze United. Angielski klub miał zaakceptować ofertę FC Utrecht, który chce wykupić pomocnika.

Obecna umowa zawodnika z „Czerwonymi Diabłami” wygasa w czerwcu 2025 roku, lecz najpewniej 20-latek nie wypełni jej do końca. Po reprezentanta Iraku zgłosić się miał holenderski FC Utrecht z chęcią wykupu zawodnika klubowej akademii.

Informację jako pierwszy podał dobrze poinformowany dziennikarz The Athletic David Ornstein. Dodatkowo ujawnił on, że holenderski klub zaproponował kwotę miliona euro, a Manchester United bez zbędnego namysłu od razu zaakceptował ofertę.

W poniedziałek zawodnik miał już ukończyć testy medyczne przed finalizacją transferu i zdał je pomyślnie. Iqbal z nowym klubem zwiążę się czteroletnią umową. Manchester United w umowie sprzedaży miał umieścić klauzulę związaną z otrzymaniem środków w przypadku kolejnego transferu 20-latka.

Przypomnijmy, że pomimo dobrych ocen w okresie przygotowawczym, Iqbal nie otrzymał od menedżera Erika ten Haga nawet minuty w seniorskich barwach, często zasiadając jedynie na ławce rezerwowych w meczach ligowych czy pucharowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze