juventus.com

Fabrizio Romano: Adrien Rabiot i Andre Onana wśród priorytetów Erika ten Haga

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Reprezentujący ostatnio barwy Juventusu, Adrien Rabiot w dalszym ciągu pozostaje na liście życzeń Erika ten Haga – przekonuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” mieli ponownie rozmawiać z matką piłkarza, która jest odpowiedzialna za jego interesy. Na celowniku Holendra ma być także Andre Onana z Interu Mediolan.

Erik ten Hag już latem 2022 roku mocno zabiegał o sprowadzenie reprezentanta Francji na Old Trafford. Wtedy na przeszkodzie stanęły trudne negocjacje z matką zawodnika, oczekującą dla jej syna zbyt wysokiego wynagrodzenia. Cała sytuacja nie poprawiła też renomy samemu 28-latkowi, do którego już już jakiś czas temu przylgnęła łatka „problematycznego” gracza.

Odstawiając na chwilę pozaboiskowe aspekty, Adrien Rabiot ma za sobą udany sezon, w którym w 32 występach dla Juventusu w Serie A zdobył osiem bramek i zanotował cztery asysty. W ostatni dzień czerwca wygasa jednak jego obecny kontakt z ekipą z Turynu, na skutek czego może on już negocjować warunki z innymi zespołami.

Jak informuje Fabrizio Romano, w maju miało dojść do spotkania przedstawicieli „Czerwonych Diabłów” z matką Rabiota. Klub rzekomo „został poinformowany o tym, czego chce piłkarz”. Należy się jednak spodziewać, że nadal w grę będzie wchodzić ogromna pensja tygodniowa, zwłaszcza, że potencjalny nowy klub Francuza nie będzie ponosił opłaty za sam transfer.

Andre Onana następcą Davida de Gei?

Co więcej, zdaniem włoskiego dziennikarza, Rabiot to nie jedyny gracz z Serie A, którego wziął na celownik Erik ten Hag. Holender ma monitorować także sytuację Andre Onany, bramkarza Interu Mediolan, doskonale znanego z czasów prowadzenia Ajaksu Amsterdam.

„Czerwone Diabły” miały wstępnie rozpoznać oczekiwania warunków po stronie reprezentanta Kamerunu, w związku z nadal niepewną przyszłością obecnie podstawowego golkipera Man Utd, Davida de Gei. Inter ma wyceniać Onanę na ok. 60 milionów euro, a dobre stosunki pomiędzy Ten Hagiem i Onaną mogą bardzo pomóc w finalizacji transferu.

Fabrizio Romano dodał także, że kolejnym bramkarzem, którego styl gry docenia menedżer „Czerwonych Diabłów”, ma być Diogo Costa z FC Porto. To jednak rozwiązanie alternatywne, głównie ze względu na sporo wyższą klauzulę odstępnego, ustaloną na 75 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze