manutd.com

Kolejny wychowanek podbije pierwszy skład w przyszłym sezonie?

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Kobbie Maino to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych graczy w akademii Manchesteru United. Młody pomocnik w przyszłym sezonie na stałe może zostać przydzielony do pierwszego zespołu.

Błyskotliwy, cichy, niepozorny – tak opisują go piłkarze klubu z Old Trafford. Jednocześnie jest bardzo komunikatywny podczas treningów, a jedno ze źródeł opisuje go jako „prawdziwy, naturalny talent z wielkimi zdolnościami technicznymi” – czytamy na łamach „Manchester Evening News”.

Ci, którzy znają Kobbiego Maino, wiedzą, że łatwo go polubić. Mówi się, że sztab szkoleniowy Manchesteru United byłby zaskoczony, gdyby Maino się zatracił. Podobno jest piłkarzem o bardzo spokojnym charakterze, który radzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu.

Kiedy młody pomocnik wziął udział w swoim pierwszym treningu z seniorskim zespołem, nonszalancko krzyczał do trenera, że dobrze poradził sobie podczas ćwiczenia. Ponoć dwóch doświadczonych piłkarzy natychmiast powiedziało trenerowi, że zrobił na nich duże wrażenie i nie patyczkował się z nikim.

Manchester United wierzy, że Kobbie Maino może w przyszłym sezonie stać się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny, choć w grę wchodzi również wypożyczenie. Według informacji w styczniu tego roku czołowa drużyna League One interesowała się wychowankiem „Czerwonych Diabłów”, ale klub odrzucił tę ofertę.

W lokalnej prasie możemy przeczytać, że młodemu zawodnikowi zalecono przyglądanie się z bliska grze Bruno Fernandesa i Christiana Eriksena.

W minionej kampanii Kobbie Maino rozegrał trzy mecze na najwyższym szczeblu. Po jednym w Premier League oraz w Carabao Cup i FA Cup. Łącznie zanotował na boisku 87 minut.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze