ManUtd.com

Man Utd planował odejście Zidane’a Iqbala. Przeważyły decyzje Erika ten Haga?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Manchester Evening News” ujawnił, dlaczego niespodziewanie Zidane Iqbal zdecydował się na zmianę barw klubowych. Zawodnik miał być niezadowolony m.in. z decyzji Erika ten Haga. Klub od dłuższego czasu miał planować odejście pomocnika.

Wczoraj (21 czerwca 2023) David Ornstein poinformował, że Manchester United zgodził się na odejście Zidane’a Iqbala do Utrechtu na zasadzie transferu definitywnego. Zawodnik miał kosztować holenderski zespół około 1 mln euro, a testy medyczne miały zostać sfinalizowane w miniony poniedziałek.

Fani oraz eksperci stawiali, że kluczem miał być „potencjalny” konflikt z Erikiem ten Hagiem, który prowadzi seniorski zespół Manchesteru United. W minionej kampanii pomimo powołania na spotkania pierwszego zespołu Irakijczyk nie otrzymał nawet jednej minuty na boisku. Oprócz braku gry nie udał się on również na wypożyczenie do jakiegokolwiek innego zespołu.

Zdaniem „Manchester Evening News” odejście Iqbala z Manchesteru United miało być planowane przez klub przynajmniej od kilku tygodni. Jednakże podczas rozmów i debat, które odbywały się jeszcze podczas sezonu, nie zdecydowano jednogłośnie, czy będzie to wypożyczenie lub transfer definitywny.

„Czerwone Diabły” starały się w stu procentach wykorzystać możliwości Iqbala, kiedy ten jeszcze był w klubie. Brał on udział w licznych treningach pierwszego zespołu, gdyż uznawano go za jakościowego i wartościowego zawodnika dla głębi kadry.

Opuszcza on klub z Old Trafford na zasadzie transferu definitywnego, a otrzymane 1 mln euro zdaniem Manchesteru United ma być odpowiednią kwotą za to, co prezentował pomocnik.

Dodatkowo reprezentant Iraku chciał opuścić dotychczasowy klub na zasadzie wypożyczenia w styczniu, lecz Erik ten Hag zablokował jego przenosiny ze względu na plagę kontuzji. Oprócz tego Holender nie zezwolił pomocnikowi na wyjazd na zgrupowanie kadry U20 w ramach Mistrzostw Świata, pomimo braku gry w pierwszym zespole.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze