twitter/ManUtd

„The Telegraph”: Harry Maguire lub Scott McTominay w rozliczeniu za Declana Rice’a?

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United może włączyć się do walki z londyńskim Arsenalem o Declana Rice’a – donosi dziennikarz Jason Burt, pracujący dla brytyjskiego „The Telegraph”. Jak czytamy w środowym artykule, kartą przetargową w finalizacji transferu mogłoby być zaoferowanie ekipie West Ham United jednego z piłkarzy „Czerwonych Diabłów” w rozliczeniu.

Declan Rice to obecnie główny cel transferowy „Kanonierów”, którzy we wtorek złożyli już drugą ofertę za obecnie najlepszego piłkarza „Młotów”. Miała ona opiewać łącznie na 90 milionów funtów (75 mln funtów płatnych z góry oraz 15 mln funtów rozłożonych w pięcioletnich ratach).

Sytuację reprezentanta Anglii, mającego spory udział w wywalczeniu przez West Ham trofeum za Ligę Konferencji, z dystansu monitorują przedstawiciele Manchesteru City. Teraz do gry mogą włączyć się też działacze Manchesteru United.

Maguire lub McTominay skuszą Davida Moyesa?

„Młoty” już w ostatnich miesiącach przejawiały zainteresowanie Scottem McTominayem, który znajduje się na liście piłkarzy „Czerwonych Diabłów” dostępnych na sprzedaż. Menedżer David Moyes jest także ogromnym zwolennikiem Harry’ego Maguire’a, w ostatnich miesiącach często przesiadującego na ławce rezerwowych.

O ile McTominay mógłby entuzjastycznie zapatrywać się na przeprowadzkę do Londynu, o tyle w przypadku Maguire’a, dla West Hamu problematyczne mogą być jego wysokie oczekiwania finansowe.

„Młoty” są już pogodzone z faktem, że ich obecnie 24-letni kapitan latem opuści klub, jednak zamierzają wykorzystać zainteresowanie innych klubów, by uzyskać za Rice’a możliwie jak najwyższą kwotę. Nie należy się więc spodziewać szybkich rozstrzygnięć w kwestii tego transferu, zwłaszcza, że dodatkowe fundusze uzyskane za zwycięstwo w Lidze Mistrzów mogą zachęcić do działania także ekipę „The Citizens”.

Samemu piłkarzowi w dalszym ciągu najbliżej jest do Arsenalu, który niebawem najprawdopodobniej złoży lokalnym rywalom trzecią ofertę transferową.

Koniec słynnego duetu „McFred”?

W dalszej części artykułu Jasona Burta czytamy także o tym, że Scott McTominay został przez Manchester United wystawiony na listę transferową, w związku z planami co do przebudowy środka pomocy, jakie ma na nowy sezon menedżer Erik ten Hag.

Los Szkota miał podzielić także Brazyliczyk Fred, za którego także klub jest gotowy wysłuchać ofert. Sprzedaż Freda została wręcz określona jako „natychmiastowy priorytet”, w związku z faktem, że defensywnemu pomocnikowi już za rok kończy się obecny kontrakt.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze