manutd.com

Kontrowersyjna decyzja Erika ten Haga? Szykuje się zmiana standardów w systemie szkolenia młodzieży

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W Manchesterze United wkrótce może dojść do zmian standardów szkolenia młodzieży – sugeruje „Manchester Evening News”. Erik ten Hag miał zakomunikować członkom klubowej akademii, że nie każdy młody zawodnik otrzyma szansę gry w pierwszym zespole.

Ostatnio niespodziewanie media poinformowały o finalizacji transferu utalentowanego Zidane’a Iqbala do Utrechtu. Zawodnik ma duży potencjał i przez cały sezon wielokrotnie pojawiał się na ławce rezerwowych. Jednakże nie otrzymał on nawet minuty od Erika ten Haga.

Natomiast okazję do debiutu w seniorskiej piłce otrzymali Alejandro Garnacho oraz Kobbie Mainoo. Środkowy pomocnik rozegrał trzy spotkania w seniorskim zespole, a Garnacho zadomowił się w szatni pierwszego zespołu na dłużej i stał się ważnym członkiem kadry.

W ostatnich latach wielokrotnie fani oraz eksperci podważali system szkolenia w akademii Manchesteru United. W przeszłości wypuszczała ona wielu utalentowanych zawodników, lecz z czasem została ona prześcignięta przez szkółki m.in. Manchesteru City oraz Chelsea.

Z przyjściem Ten Haga liczono, że sytuacja na Old Trafford w kwestii promowanej młodzieży ulegnie poprawie. W Ajaxie szkoleniowiec wypromował wielu utalentowanych graczy z różnych stron świata, co dało mu łatkę eksperta od młodzieży.

Według „Manchester Evening News”, Erik ten Hag miał zakomunikować młodym „Czerwonym Diabłom”, że nie każdy członek akademii dostąpi zaszczytu gry w pierwszej drużynie. Holender zamierza stawiać wyłącznie na zawodników z perspektywą na stanie się graczami topowego poziomu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze