foto: leedsunited.com

Raport z Niemiec: Manchester United poważnie zainteresowany darmowym transferem zawodnika Leeds United

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Nie jest tajemnicą, że Manchester United chciałby latem sprowadzić środkowego obrońcę, który zająłby w kadrze miejsce Harry’ego Maguire’a, który jest coraz bliżej odejścia. Według doniesień niemieckiego “Kickera” klub z Old Trafford może zdecydować się na zaskakujący ruch i pozyskać za darmo Robina Kocha.

W ostatnich dniach dziennikarze “The Telegraph” informowali, że być może Harry Maguire powędruje do West Hamu w ramach transakcji związanej z przenosinami Declana Rice’a do Manchesteru United. Choć taki ruch obecnie wydaje się mało prawdopodobny, to “Czerwone Diabły” jeszcze tego lata postarają się spieniężyć angielskiego środkowego obrońcę, co oczywiście stworzy wakat na ten pozycji w kadrze Erika ten Haga.

Z tego powodu od kilku miesięcy w mediach przewijają się nazwiska potencjalnych środkowych defensorów, które łączone są z Manchesterem United. Wśród nich znaleźli się między innymi: Kim Min-jae (najprawdopodobniej trafi do Bayernu) czy Axel Diassi. Jednak z najnowszych doniesień “Kickera” wynika, że być może władze “Czerwonych Diabłów” wybiorą tańszą opcję i sprowadzą za darmo Robina Kocha.

Według niemieckich dziennikarzy Manchester United rozważa zatrudnienie Robina Kocha. Obrońca był podstawowym zawodnikiem Leeds United, które w zeszłym sezonie mogło się “poszczycić” najgorszą defensywą w lidze, co było jedną z wielu przyczyn spadku do Championship.  To właśnie fakt, że “Pawie” w przyszłym sezonie zagrają na drugim szczeblu rozgrywkowym sprawia, że defensor może opuścić klub za darmo.

Koch w poprzednim sezonie rozegrał 39 spotkań w barwach Leeds United. Sytuację byłego zawodnika między innymi Freiburga monitoruje również Bayer Leverkusen oraz Eintracht Frankfurt.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze