brightonandhovealbion.com

Manchester United ruszy po Moisesa Caicedo. Trzecia oferta za Mounta dalej aktualna

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Brytyjskie media zgodnie podają, że Manchester United ze względu na brak postępów w negocjacjach transferowych w sprawie Masona Mounta z Chelsea, zmienić miał główny cel transferowy. Teraz klub z Old Trafford spróbuje sprowadzić Moisesa Caicedo z Brighton.

„Czerwone Diabły” mają bardzo ograniczony budżet transferowy (około 100 mln funtów). Pierwszym zawodnikiem, który miał trafić na Old Trafford, był Mason Mount, za którego złożono już trzy oferty. Wszystkie propozycje Chelsea odrzuciła, lecz pozostaje ona otwarta na transfer swojego wychowanka za odpowiednią kwotę.

Żądania londyńskiego klubu są zbyt wygórowane dla Manchesteru United, który zdecydował się chwilowo odejść od tematu transferu Masona Mounta. Jednakże trzecia oferta (55 mln funtów) zdaniem klubu z Old Trafford ma być nadal aktualna, gdyby Chelsea w przyszłości zmieniła zdanie.

„The Blues” oczekują za swojego zawodnika oferty wynoszącej 65 mln funtów (58 mln funtów + 7 mln w bonusach). Zdaniem obozu z Old Trafford żądania są zbyt wygórowane, patrząc, że Mountowi pozostał tylko rok ważnego kontraktu. Sam zawodnik odrzucił wszystkie oferty nowej umowy od Chelsea.

Zdaniem „The Times” Manchester United aktualnie skupiać się ma transferze Moisesa Caicedo z Brighton, który również znajduje się w kręgu zainteresowań wcześniej wspomnianej Chelsea. Kolumbijczyk wyceniany jest na 80 mln funtów, lecz „Czerwone Diabły” po przeanalizowaniu odmiennej względem Mounta sytuacji kontraktowej (umowa do czerwca 2027) oraz młodego wieku gracza są w stanie spełnić żądania Brighton.

W międzyczasie reprezentanci „Czerwonych Diabłów” mają zasiąść do rozmów transferowych z przedstawicielami Rasmusa Hojlunda i Randala Kolo Muaniego. Wymienieni panowanie są na szczycie listy życzeń w kwestii wzmocnienia formacji ofensywnej. Mohammed Kudus również jest rozważany pod kątem potencjalnego transferu.

Wracając do transferu środkowego pomocnika, Erik ten Hag po konsultacji z szefostwem klubu miał podjąć decyzję o zmienieniu priorytetów transferowych. Szkoleniowiec najbardziej zainteresowany ma być Mountem, lecz chce też jak najefektywniej zainwestować budżet i nie zamierza znacznie przepłacać.

Moises Caicedo w 2022 roku: – Moim marzeniem jest transfer do Manchesteru United. Bardzo lubię angielską piłkę, ponieważ panuje tam intensywny styl gry.

Przed przenosinami do „Mew” Caicedo jako perspektywiczny młodzieżowiec wielokrotnie łączony był z transferem do Manchesteru United. Ostatecznie w lutym 2021 roku zdecydował się przenieś do Brighton, gdzie z czasem stał się gwiazdą zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze