manutd.com

Poznaliśmy wycenę zawodników Manchesteru United. Ośmiu graczy na liście transferowej

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” ujawnił wyceny trzynastu zawodników Manchesteru United, którzy latem mogą zainteresować inne kluby. Opublikowano także ośmioosobową listę graczy, których klub chce pozbyć się w letnim oknie transferowym. 

Jeszcze przed otwarciem letniego okna transferowego media donosiły o możliwych czystkach w zespole Erika ten Haga. Powodem takich działań nie jest tylko kaprys szkoleniowca pod kątem potrzebnych umiejętności, lecz także finansowe fair-play, które ogranicza na chwilę obecną możliwość wydatków „Czerwonych Diabłów” do 100 mln funtów.

Na liście transferowej Manchesteru United zdaniem „Daily Mail” znaleźć się miało ośmiu graczy zarówno pierwszego zespołu, jak i drużyny rezerw. Pierwszy z nich Zidane Iqbal finalizuje swoje przenosiny do Utrechtu za 850 tys. funtów (1 mln euro). W poniedziałek gracz miał przejść testy medyczne i osobiście w mediach społecznościowych opublikował list pożegnalny.

Kolejnymi niechcianymi w klubie przez Ten Haga mają być gracze, którzy w sezonie 2022/23 reprezentowali inne drużyny w ramach wypożyczeń. Klub szuka nowych pracodawców dla Erica Bailly’ego, Alexa Tellesa oraz Hannibala Mejbriego. Tunezyjczyk co prawda zdaniem ostatnich doniesień ma otrzymać ostatnią szansę podczas okresu przygotowawczego, lecz jego usługami bardzo zainteresowane ma być BVB.

Na liście znajdować się mają również pomocnicy Fred i Donny van de Beek. Podchody pod Brazylijczyka robić ma Fulham, lecz aktualna wycena 20 mln funtów ma być nieakceptowalna ze strony londyńskiego klubu. Natomiast odejście Van de Beeka, który nigdy nie sprawdził się na Old Trafford, zależne będzie od powrotu do zdrowia po poważnej kontuzji.

Ostatnim graczem, który ma być „wypychany” z klubu jest jego wychowanek Anthony Elanga. Media sugerowały, że Szwed nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole, więc finalizacja potencjalnych przenosin w przypadku zainteresowanego klubu nie powinna być problemem.

Potencjalnie z Manchesteru United odejść może trójka innych zawodników, lecz klub wysłucha zainteresowane zespoły wyłącznie w przypadku „odpowiedniej” oferty. Tymi graczami są Harry Maguire, Scott McTominay oraz Dean Henderson.

Wychowanek „Czerwonych Diabłów” Henderson ma być już dogadany z Nottingham Forest w sprawie transferu definitywnego. Kluby także miały wstępnie ustalić, że Anglik będzie kosztować około 15 mln funtów plus bonusy, lecz dalszą finalizację blokuje sytuacja pomiędzy słupkami w pierwszym zespole Manchesteru United. Zielone światło dla transferu Henderson otrzyma, gdy David de Gea podpisze nowy kontrakt lub klub pozyska nowego bramkarza.

Pomimo słabego sezonu w wykonaniu Anthony’ego Martiala oraz Jadona Sancho klub z Old Trafford zdecydował się nie przekreślać ich dalszej kariery w Teatrze Marzeń. Wymienieni gracze odejdą z niego wyłącznie w przypadku wpłynięcia „bardzo atrakcyjnej oferty transferowej”.

Wyceny zawodników Manchesteru United wg. „Daily Mail”

Lista transferowa:

Donny van de Beek – 20 mln funtów,

Fred – 20 mln funtów,

Anthony Elanga – 20 mln funtów,

Hannibal – 13 mln funtów,

Alex Telles – 10 mln funtów,

Eric Bailly – 2 mln funtów,

Brandon Williams – 5 mln funtów,

Zidane Iqbal – 850 tys. funtów.

Pozostali gracze:

Harry Maguire – 40 mln funtów,

Scott McTominay – 40 mln funtów,

Dean Henderson – 20 mln funtów,

Jadon Sancho – 45 mln funtów,

Anthony Martial – 25 mln funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze