twitter/fcutrecht

Oficjalnie: Zidane Iqbal graczem FC Utrecht

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosił pierwszy transfer definitywny w letnim oknie transferowym. Pierwszym ruchem latem 2023 roku jest odejście Zidane’a Iqbala. Reprezentant Iraku przeniesienie się do holenderskiego FC Utrecht.

O transferze Iqbala media donosiły już od początku poprzedniego tygodnia. Manchester United miał zaakceptować ofertę transferową ze strony FC Utrecht, która wyniosła podobno około 1 mln euro (850 tys. funtów). Pomocnik bardzo szybko doszedł do porozumienia z nowym klubem, a testy medyczne były jedynie formalnością.

Pierwszym potwierdzeniem zamiarów zawodnika było jego pożegnalne oświadczenie w mediach społecznościowych. Iqbal w nim podziękował wszystkim osobom, które pomogły mu podczas kariery w Manchesterze United i zapowiedział, że pozostanie fanem tego klubu.

26 czerwca zarówno Manchester United, jak i FC Utrecht poinformowały o sfinalizowaniu przenosin 20-letniego zawodnika. Iqbal z nowymi pracodawcami związał się czteroletnią umową. Zdaniem mediów w umowie transferowej zawarto klauzulę zysków z następnych transferów Irakijczyka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze