manutd.com

Manchester United zostaje w tyle? Bayern Monachium z oficjalną ofertą za Harry’ego Kane’a

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy portalu The Athletic David Ornstein donosi, że Bayern Monachium ruszył po Harry’ego Kane’a, który to jest celem transferowym Manchesteru United. „Bawarczycy” mieli złożyć oficjalną pierwszą ofertę za napastnika i wyniosła ona 70 mln euro plus bonusy.

Reprezentant Anglii oraz kapitan Tottenhamu Harry Kane od wielu lat łączony jest z przenosinami do Manchesteru United. Temat ten powrócił za kadencji Erika ten Haga, który latem 2023 roku skupia się m.in. na sprowadzeniu klasowego napastnika do pierwszego zespołu.

Jednakże wielokrotnie media sugerowały, że władze londyńskiego zespołu nie będą chętne i mogą nie sprzedać swojego gwiazdora do innego angielskiego klubu. Warto dodać, że te same źródła twierdziły, że Kane wolałby pozostać w Anglii, aby śrubować swoje rekordy w rodzimej lidze.

Od zakończenia sezonu 2022/23 w sprawie transferu Kane’a wymieniano trzy kluby – Manchester United, Real Madryt oraz Bayern Monachium. Doniesienia z Półwyspu Iberyjskiego w ostatnim tygodniu mówiły o wycofaniu się „Królewskich” z wyścigu ze względu na finalizację drogiego transferu w postaci Jude’a Bellinghama.

Kontrakt 29-letniego napastnika wygasa w czerwcu następnego roku, więc jest to ostatnia okazja dla Tottenhamu, aby spieniężyć napastnika. Z tej opcji zdaniem The Athletic spróbuje skorzystać Bayern Monachium, który po odejściu Roberta Lewandowskiego także poszukuje napastnika do pierwszego zespołu.

Według Davida Ornsteina „Bawarczycy” złożyli pierwszą oficjalną ofertę za Harry’ego Kane’a. Niemiecki klub zaproponował 70 mln euro plus bonusy, który na chwilę obecną nie ujawniono.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze