manutd.com

Antony przerwał milczenie. “Moja niewinność zostanie udowodniona, a sprawiedliwość zwycięży”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Skrzydłowy Manchesteru United Antony po raz pierwszy skomentował doniesienia medialne w sprawie prowadzonego śledztwa policji. Zawodnik wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym podkreślił, że został pomówiony i podziękował za wsparcie całej społeczności.

Brazylijczyk ominął ostatnie spotkania sezonu ze względu na kontuzję, której nabawił się w pierwszej połowie pojedynku z Chelsea. Ostatecznie nie zagrał on w finalnym meczu sezonu Premier League oraz w finale FA Cup z Manchesterem City.

Kilkanaście dni po zakończeniu kampanii 2022/23 media niespodziewanie poinformowały, że była partnerka zawodnika złożyła zeznania na policji w Brazylii. W rezultacie zeznań rozpoczęto śledztwo ws. Antony’ego, który miał dopuścić się przemocy domowej wobec wspomnianej wcześniej kobiety. 28 czerwca przerwał on milczenie i opublikował oświadczenie.


Oświadczenie Antony’ego wydane w mediach społecznościowych


– Do przyjaciół, fanów i obserwujących,

Chciałem po raz pierwszy zabrać głos po tym, jak rozpoczęto śledztwo w mojej sprawie po złożeniu zeznań na policji.

– Do tej chwili milczałem, ponieważ nie chciałem zakłócić toku śledztwa, lecz przez te wszystkie dni ja oraz moja rodzina musieliśmy cierpieć w milczeniu. Pomimo tego, że urodziłem się i dorastałem w niełatwym społeczeństwie, to po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją. Złożono w mojej sprawie fałszywe zeznania i oskarżono o napaść, co skutkowało wstępnym i niesprawiedliwym osądem publicznym.

– Po zamknięciu śledztwa moja niewinność będzie udowodniona, a sprawiedliwość zwycięży, szkody wyrządzone mojemu wizerunkowi będą już przeszłością. Dziękuję za wsparcie w tym trudnym czasie w wiadomościach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze