manutd.com

Oficjalnie: Ethan Laird odchodzi z Manchesteru United na zasadzie transferu definitywnego

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosił odejście członka klubowej akademii Ethana Lairda na zasadzie transferu definitywnego. Nowym klubem Anglika zostało Birmingham City. The Athletic ujawniło kwotę transferu oraz klauzulę zawartą w umowie.

21-latek zaliczył dwa spotkania o stawkę w pierwszym zespole Manchesteru United. Barw ukochanego klubu bronił on w starciach z Astaną oraz AZ Alkmaar w Lidze Europie w sezonie 2019/20. Natomiast w minionym już sezonie reprezentował barwy QPR w ramach wypożyczenia, gdzie ponownie zebrał dobre recenzje.

Wcześniej ofensywny boczny defensor zaliczył wypożyczenia jeszcze do MK Dons, Swansea City oraz Bournemouth. Dodatkowo był regularnym reprezentantem Anglii w grupach młodzieżowych. Reprezentował on kolejno zespoły U17, U18 i U19 „Synów Albionu”.

Po wielu latach gry dla Manchesteru United 21-latek w ramach transferu definitywnego dołączy do Birmingham City, które utrzymuje dobre relacje z „Czerwonymi Diabłami”. Do klubu z Birmingham w sezonie 2022/23 wypożyczony był Hannibal, a do tego gra tam inny były gracz akademii z Old Trafford Tahith Chong.

List pożegnalny Lairda

– Nadszedł czas, aby się pożegnać z Manchesterem United. Reprezentowałem jego barwy od momentu skończenia 10. roku życia i zaliczyłem wiele progów rozwoju w tym wspaniałym klubie. Był to ogromny przywilej dla mnie.

– Gra dla United była od zawsze moim marzeniem. Spełniło się podczas mojego debiutu w seniorskiej piłce w 2019 roku w Lidze Europy.

–  Chciałbym podziękować wszystkim w klubie za danie mi szansy i wspieraniem mnie, szczególnie moim trenerom oraz kolegom z szatni w ciągu ostatnich jedenastu lat.

Jest to moment, kiedy muszę zrobić kolejny krok w mojej piłkarskiej karierze. Kiedy jedne drzwi zamykają się przed tobą, to otwierają się inne. Wierzę, że Bóg będzie nadal wspierać i kierować mnie przy podejmowaniu kolejnych decyzji. W końcu robię to nie tylko ku mojej chwale, lecz również jego. Wierzę, że nasze ścieżki ponownie się przetną w przyszłości, zgodnie z boskimi planami. 

Informacje The Athletic

Laurie Whitwell z The Athletic donosi, że Birmingham City zapłaciło za Anglika 750 tys. funtów. Jednakże w umowie kupna miała zostać zawarta bardzo korzystna dla Manchesteru United klauzula zysku z następnego transferu wychowanka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze