manutd.com

Problemy transferowe Man Utd. Winny John Murtough czy reputacja klubu?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Manchester Evening News” postanowił ujawnić szczegóły związane z pracą dyrektora sportowego Johna Murtougha. Potwierdzono także, że niektóre kluby rzucają odklejone od rzeczywistości wyceny, gdy do negocjacji transferowych zasiadają przedstawiciele klubu z Old Trafford.

Fani „Czerwonych Diabłów” w ostatnich dniach nie mogli być zadowoleni z postawy swojego klubu na rynku transferowym ze względu na brak transferów. Po wielu dniach negocjacji udało się dogadać z Chelsea w sprawie przenosin Masona Mounta. Jednakże w międzyczasie ligowi rywale sfinalizowali o wiele więcej transferów i wykorzystali pasywność Manchesteru United.

Wracając do rozmów z „The Blues” to na początku wycena Mounta miała wynosić 70 mln funtów, a mówimy o graczu, którego kontrakt wygasa za rok. Po trzeciej turze rozmów londyński zespół zaproponował niższą kwotę, lecz Manchester United po kilku dniach osiągnął porozumienie z Chelsea, a cała transakcja wyniesie 55 mln funtów + 5 mln w bonusach.

Źródła „Manchester Evening News” donoszą, że to John Murtough do końca walczył o niższą kwotę transferu Masona Mounta. Co więcej, aby Chelsea otrzymała wspomniane 5 mln w bonusach, to Mount musiałby wygrać wiele trofeów z Manchesterem United w następnych sezonach.

Najpewniej w przeszłości Manchester United znacznie przepłaciłby za reprezentanta Anglii. Powodem oczywiście była chęć ściągnięcia najlepszych zawodników do swojego zespołu, lecz od pewnego momentu przemieniło się to w łatkę dla klubu, która teraz mocno utrudnia negocjacje transferowe.

Przykładem mogą być rozmowy za kadencji Ralfa Rangnicka, kiedy do wielokrotnie wymieniano Manchester United jako faworyta do pozyskania Benjamina Sesko. Jednakże ostatecznie młody napastnik związał się kontraktem z klubem partnerskim RB Salzburg, czyli RB Lipsk.

Pytanie jest jedno, dlaczego Manchester United odpuścił transfer Sesko? Powód jest prosty odklejona od rzeczywistości wycena napastnika. John Murtough podczas rozmów z dyrektorem Salzburga miał usłyszeć, że ten jest z Manchesteru United, czyli stać ich na wszystko. RB Salzburg ostatecznie zażądało dwukrotnie wyższej oferty niż oferta RB Lipsk (zdaniem transfermarkt.com 24 mln euro).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze