źródło: manutd.com
manutd.com

Oficjalnie: Tom Huddlestone pozostanie w klubowej akademii

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował, że jeden z trenerów klubowej akademii pozostanie na dłużej w strukturach klubu. Mowa o Tomie Huddlestonie, który w zespole U21 pełni rolę grającego trenera. 

Były reprezentant Anglii jest jednym z elementów niecodziennego systemu akademii Manchesteru United. W sierpniu doświadczony zawodnik został zatrudniony w akademii jako grający trener w zespole U21. Zastąpił on w nim Paula McShane’a.

Na treningach wraz z innymi trenerami skupia się na rozwoju utalentowanej młodzieży oraz dzieli się z nimi swoimi piłkarskimi doświadczeniami. W nowym sezonie znajdzie się on także w kadrze zespołu U21 i czasami będzie pojawiać się w spotkaniach w ramach Premier League 2 oraz Papa Johns Trophy jako jeden z pięciu starszych dozwolonych graczy.

Oczywiście założenie sprowadzania doświadczonych zawodników do akademii nie ma na celu, tylko umożliwienia klubowej młodzieży współpracy ze starszymi graczami. Manchester United równocześnie chce dawać okazje graczom, aby ci mieli dobre wprowadzenie oraz łatwiejszy start na nowym etapie kariery.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze