manutd.com

Oficjalnie: Mason Mount piłkarzem Manchesteru United

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Mount został przedstawiony jako pierwsze letnie wzmocnienie seniorskiej drużyny Manchesteru United. Transfer wychowanka londyńskiej Chelsea klub ogłosił za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Mający 24 lata pomocnik przeszedł niezbędne testy medyczne i podpisał kontrakt obowiązujący do 2028 roku, w którym została zawarta klauzula umożliwiająca automatyczne jego przedłużenie o dodatkowy rok.

W dotychczasowej karierze klubowej Mason Mount zanotował 279 występy, w których strzelił 58 bramek i dołożył 53 asysty. Jak dotąd jego największym osiągnięciem był triumf w Lidze Mistrzów, dokonany wraz z Chelsea, której był najlepszym piłkarzem sezonów 2020/2021 oraz 2021/2022.

Licznik występów w reprezentacji Anglii wynosi obecnie 36. Mount miał spory udział w dotarciu przez ekipę „Synów Albionu” do finału Mistrzostw Europy w 2021 roku.

– Nigdy nie jest łatwo opuszczać klub, w którym się wychowałeś, jednak Manchester United to ekscytujące, nowe wyzwanie na kolejnym etapie mojej kariery – przyznał Mount, tuż po podpisaniu umowy z „Czerwonymi Diabłami”.

– Rywalizując wcześniej z tą drużyną, wiem jak mocny ma skład. Nie mogę się doczekać, by być częścią tej grupy i wspólnie podążać po najważniejsze trofea. Każdy widzi jak duży postęp klub zrobił pod wodzą Erika ten Haga. Spotkałem się z menedżerem i omawialiśmy jego plany, dlatego też nie mogę ukryć podekscytowania na myśl o nadchodzących sezonach. Jestem gotów na ciężką pracę, której tutaj się oczekuje.

– Jestem niezwykle ambitnym człowiekiem. Wiem jak cudownym uczuciem jest sięganie po najważniejsze puchary i dam z siebie wszystko, aby Manchester United mógł tego ponownie doświadczać – zakończył 24-latek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze