italianfootball

The Athletic: Inter odrzucił pierwszą ofertę Manchesteru United za Andre Onanę

, Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic oraz Fabrizio Romano zgodnie podają, że Manchester United złożył pierwszą ofertę za Andre Onanę. Nie została ona jednak zaakceptowana przez Inter.

„Czerwone Diabły” zaproponowały 45 milionów euro (39 milionów funtów) za bramkarza włoskiego klubu. Inter utrzymuje, że chce otrzymać 60 milionów euro, jednak panuje przekonanie, że oba kluby mogą spotkać się gdzieś pośrodku.

Kwestia kontraktu indywidualnego nie powinna być problemem. Onana jest otwarty na przenosiny, a w przeszłości współpracował już z Erikiem ten Hagiem w Ajaksie.

Manchester United bardzo mocno naciska na ten ruch, zwłaszcza że obecnie nie wiadomo co dalej z Davidem de Geą. 30 czerwca oficjalnie wygasł kontrakt hiszpańskiego golkipera.

W zeszłym miesiącu The Athletic podało, że 32-latek podpisał już przedłużenie umowy, jednak klub w ostatniej chwili się z niej wycofał. Hiszpan zgodził się na drastyczną redukcję tygodniówki, ponieważ do tej pory zarabiał 375 tys. funtów.

„Czerwone Diabły” rozglądają się więc za następcą i to właśnie Andre Onana jest preferowanym wyborem. Swoje zainteresowanie tym zawodnikiem wyrażała również Chelsea.

Jeśli dojdzie do tej transakcji, Nottingham Forest prawdopodobnie ruszy po Deana Hendersona. Na razie rozmowy są wstrzymane, ponieważ nie wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądała sytuacja wśród bramkarzy na Old Trafford.

Jak dodaje Fabrizio Romano, Manchester United oraz Inter są w ciągłym kontakcie. Niedługo powinno dojść do kolejnych rozmów na temat transakcji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze