Sir Jim Ratcliffe: proces sprzedaży wciąż trwa, rozmawialiśmy z Glazerami

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Zainteresowany kupnem Manchesteru United sir Jim Ratcliffe twierdzi, że wciąż znajduje się w wyścigu po przejęcie klubu z Old Trafford. Jak przyznał w jednej z wypowiedzi, proces sprzedaży wciąż trwa.

Najbogatszy Brytyjczyk twierdzi, że tak wyjątkowy klub to specjalny okaz i jak sam przyznał, jego oferta jest dokładnie tym, czego potrzebuje klub. Ratcliffe o przejęcie klubu walczy z katarskim bankierem, szejkiem Jassimem bin Hamadem al-Thanim. Jednocześnie biznesmen zdaje sobie sprawę, że nie może zmusić rodziny Glazerów do sprzedaży klubu.

– Podpisałem umowę o dyskrecji, więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Ale proces wciąż trwa i wciąż będziemy w nim udział.

Szejk Jassim chce nad klubem pełnej kontroli, podczas gdy Ratcliffe złożył ofertę przejęcia większości udziałów. Pozostałe trafią do Joela i Avrama Glazerów.  Od złożenia ofert minął już jednak ponad miesiąc, a wciąż nie podjęto żadnej decyzji. Wciąż istnieje możliwość, że Glazerowie nie sprzedadzą Manchesteru United.

– Złożyliśmy dobrą ofertę i kilka razy spotkaliśmy się z Glazerami. Za nami dobre rozmowy. Wciąż bardzo chcielibyśmy przejąć klub. I zrobilibyśmy to z właściwych powodów.

– Ostatecznie decyzja należy jednak do nich. Nie do nas – dodał szef grupy INEOS.

Zapytany o to, dlaczego wciąż bierze udział w negocjacjach, choć proces znacząco się przeciąga, odpowiedział:

– Takie zespoły nie są na sprzedaż zbyt. Na rynku jest kilka wyjątkowych klubów i ich wartość ciągle rośnie. Wartość takiego zespołu jak Manchester United jest wyjątkowa i bardzo rzadka. To prawdziwy okaz.

– Nie sądzę, że świat sportu zmieni się bardzo w ciągu dziesięciu lat. Manchester United jest jednym z naszych głównym zainteresowań. Zbierając się w pubie, piłka nożna jest jednym z trzech tematów, które zawsze poruszamy.

– Taki jest futbol. Pracujemy naprawdę ciężko. Teraz zarobiliśmy trochę pieniędzy, więc możemy się pobawić, o ile jest to rozsądne ekonomicznie.

Ratcliffe odniósł się też do tego, czy zmieniłby nazwę stadionu, gdyby przejął Manchester United.

– Nie myślałem o tym, ale nie. To byłaby herezja. Nie zmieniłbym nazwy. Stadion zawsze powinien nazywać się Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze