Ash Donelon/Manchester United via Getty Images

Oficjalnie: David De Gea odchodzi z Manchesteru United

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

David De Gea nie przedłuży kontraktu z Manchesterem United. Hiszpański bramkarz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o odejściu z klubu i pożegnał się z kibicami.

Dobiegła końca saga związana z przedłużeniem kontraktu Davida De Gei. Poprzednia umowa hiszpańskiego bramkarza obowiązywała do 30 czerwca. W sobotę hiszpański bramkarz opublikował na swoim koncie na Twitterze post, w którym pożegnał się z kibicami Manchesteru United.

– Chciałbym przekazać tę pożegnalną wiadomość wszystkim kibicom Manchesteru United – napisał De Gea. – Jestem niesamowicie wdzięczny za miłość, jaką otrzymałem przez ostatnie dwanaście lat. Wiele razem osiągnęliśmy od momentu sprowadzenia mnie do klubu przez sir Aleksa Fergusona. Czułem niesamowitą dumę za każdym razem, gdy zakładałem tę koszulkę, by przewodzić drużynie i reprezentować tę instytucję, będącą największym klubem na świecie. To był zaszczyt, którego w przeszłości. doświadczyło niewielu piłkarzy.

– To był niezapomniany i pełen sukcesów okres. Gdy jako młody chłopak opuszczałem Madryt nie sądziłem, że osiągniemy to, co osiągnęliśmy. Teraz nadszedł odpowiedni moment na podjęcie nowego wyzwania i spróbowanie swoich sił w nowym otoczeniu. Manchester zawsze będzie w moim sercu. Manchester mnie ukształtował i nigdy mnie nie opuści.

David De Gea w koszulce Manchesteru United zagrał w 545 meczach i zanotował 190 czystych kont. Na Old Trafford sprowadzał go sir Alex Ferguson w 2011 roku. Hiszpański bramkarz zdobył z klubem jedno mistrzostwo Anglii (2013), jeden Puchar Anglii (2016) i dwa Puchary Ligi (2017, 2023). Raz triunfował także w Lidze Europy (2017), zaś trzykrotnie – w Tarczy Wspólnoty (2012, 2014, 2017).

Nowym bramkarzem Manchesteru United najprawdopodobniej zostanie Andre Onana. Fabrizio Romano w piątek poinformował, że porozumienie jest blisko, a w nadchodzących dniach „Czerwone Diabły” wyślą Interowi oficjalną ofertę. Indywidualne warunki kontraktu z Kameruńczykiem zostały już ustalone.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze