manutd.com

Harry Maguire odbędzie rozmowę ws. przyszłości z Erikiem ten Hagiem. Fred zmienił agencję

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W niedzielę Fabrizio Romano ujawnił kilka drobnych, lecz możliwe, że bardzo ważnych szczegółów w sprawie przyszłości niektórych zawodników Manchesteru United. Pomocnik reprezentacji Brazylii Fred miał zmienić swoich przedstawicieli. Pojawiły się także przesłanki o rozmowie ws. przyszłości Harry’ego Maguire’a z Erikiem ten Hagiem.

„Czerwone Diabły” oprócz wzmacniania się w letnim oknie muszą także pozbyć się niepotrzebnych zawodników. Związane jest to nie tylko z potrzebą uszczuplenia kadry z graczy niepasujących do taktyki Erika ten Haga, lecz również dla poprawy sytuacji względem FPP i kolejny transferów do klubu.

Jednym z piłkarzy, którzy w pierwszej kolejności mogą opuścić Old Trafford, jest Fred. Stracił on miejsce w pierwszym zespole oraz najprawdopodobniej nie pasuje do taktyki Ten Haga. Najbardziej zawodnikiem zainteresowane ma być Fulham, a pamiętajmy, że menedżer londyńskiego zespołu Marco Silva po finalnym starciu Premier League 2022/23 osobiście rozmawiał z piłkarzem.

Na początku okienka dużo mówiło się o transferze pomocnika, lecz temat ucichł po doniesieniach, że Fulham nie jest w stanie sprostać wycenie w postaci 20 mln funtów. Kontrakt zawodnika wygasa z obecnym klubem w czerwcu 2024 roku, lecz zdaniem źródeł Fabrizio Romano ma on stawiać aktualnie przede wszystkim na regularną grę.

Dodatkowo według włoskiego dziennikarza pomocnik zmienić miał reprezentującą go agencję. Aktualnie współpracować ma on z tym samym zespołem, co Gabriel Jesus, który w zeszłym roku zamienił Manchester City na Arsenal. Oprócz Fulham w grze o Freda mają być kluby z Arabii Saudyjskiej.

Romano poruszył także sprawę Harry’ego Maguire’a, który pełni w Manchesterze United rolę kapitana pierwszego zespołu. Podobnie jak w przypadku Freda Maguire stracił miejsce w pierwszej drużynie, a jego umiejętności są podważane na każdym kroku.

Reprezentant „Synów Albionu” jeszcze w tym tygodniu ma odbyć prywatną rozmowę z Erikiem ten Hagiem w sprawie jego przyszłości w klubie. Mniej wiarygodny dziennik „The Sun” dodał, że chodzić ma o odebranie opaski kapitańskiej Anglikowi.

Tymczasem ligowi rywale Manchesteru United, czyli Newcastle United mają próbować wykorzystać zmianę priorytetów transferowych na Old Trafford. „Sroki” rozpatrują możliwość pozyskania Axel Disasiego. Manchester United od wielu tygodni ma rozmawiać z samym zawodnikiem, lecz nic nie zmieniło się w sprawie rozmów z Monaco.

„Sroki” dopiero rozpoczęły rozmowy z Disasim, lecz uważa się, że wkrótce mogą wystartować negocjacje z Monaco. Przypomnijmy, że zdaniem mediów Disasi miał być drugi na liście życzeń Ten Haga ws. wzmocnienia środka defensywy. Pierwszy Kim Min-Jae finalizuje już swoje przenosiny do Bayernu Monachium.

Inny cel transferowy Manchesteru United, czyli Harry Kane również nadal może zasilić barwy „Bawarczyków”. Florian Plattenberg z Sky Sport donosi o drugiej ofercie Bayernu za napastnika Tottenhamu. Propozycja tym razem ma wynieść 80 mln euro plus bonusy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze