Getty Images

BBC: Anthony Elanga na celowniku Evertonu

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Everton jest zainteresowany pozyskaniem na Goodison Park zawodnika Manchesteru United, jakim jest Anthony Elanga. Klub z Old Trafford oczekuje za lewego napastnika kwoty pomiędzy 15 a 20 milionów funtów.

21-latek zadebiutował w trykocie „Czerwonych Diabłów” już jako nastolatek w 2021 roku i zdobył cztery bramki w 55 spotkaniach. W styczniu piłkarz był blisko dołączenia do Evertonu na zasadzie wypożyczenia, jednak w tamtym czasie sam zainteresowany nie wyraził chęci. Również  zespoły z niemieckiej Bundesligi mają zakusy na zakontraktowanie Szewda.

20-krotni mistrzowie Anglii właśnie kupili Masona Mounta z Chelsea za 55 milionów funtów i wciąż mają nadzieję na powodzenie w kwestii transferu Andre Onany z Interu Mediolan. Klub musi sprzedać kilku piłkarzy, aby otrzymać niezbędne środki na kolejne zakupy.

W międzyczasie ekipa z Liverpoolu ściągnęła Ashley’a Younga, który po wygaśnięciu kontraktu z Aston Villą stał się wolnym zawodnikiem. 38-latek związał się z „The Toffes” rocznym kontraktem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze